ÖĞRENCİLERE ÇİFTTE MOBBİNG

GAÜN Diş Fakültesi’nde yolsuzluk iddiası...

ÖĞRENCİLERE ÇİFTTE MOBBİNG

Gaziantep Üniversitesi Diş Fakültesi Hastanesi’nde karı-koca öğretim görevlisinin öğrencilerine çifte mobbing uyguladığı öne sürüldü. Öğrencilerin iddiasına göre; Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol ve Dr. Öğr. Üyesi Özge Parlar Öz öğrencilerden; “hasta kayıtlarını bizim adımıza yapacaksınız aksi halde stajdan geçer not alamazsınız” dedikleri öne sürüldü. Öğretim görevlileri, stajyer öğrencilerin baktığı hastalarda döner sermayeden sadece yüzde 10 pay alırken, kendi adlarına kayıt yaptırmaları halinde döner sermayeden duble duble pay alarak yolsuzluk yaptığı iddia edildi.

Geçtiğimiz yılın aralık ayında öğrencilerin artan şikayetleri üzerinde fakülte yönetimi tarafından tutanak tutulduğu ve GAÜN Rektörlüğü tarafından soruşturma açıldığı belirtildi. İki öğretim görevlisinin haklarında açılmış soruşturmaya rağmen aynı sistemle hasta kaydına devam ettikleri, döner sermayede duble duble pay almayı sürdürdükleri ileri sürüldü.

Gaziantep Üniversitesi Diş Fakültesi’nde öğrenciler üzerinden döner sermaye yolsuzluğu yapıldığı ve öğrencilere mobbing uygulandığı öne sürüldü.

DÖNER SERMAYE YOLSUZLUĞU

GAÜN Diş Fakültesi’nde iki öğretim görevlisinin haksız bir şekilde hastaları kendi adlarına yazdırarak, döner sermayeden iki kat pay aldığı öne sürüldü. Diş Fakültesi Öğretim Görevlileri Dr. Nermin Demirkol ve Dr. Özge Parlar Öz, stajyer öğrencilere mobbing uyguladığı iddia edildi. İki öğretim görevlisinin iddiaya göre; Diş Fakültesi Hastanesi’nde staj yapan öğrencilerden, “hasta kayıtlarını bizim adımıza yapacaksınız aksi halde stajdan geçer not alamazsınız” dediği öne sürüldü. Öğrencilerin, bunun üzerine kendilerinin ilgilendiği hastaları bu iki öğretim görevlisi adına kayıt ettikleri belirtildi.

Öğretim görevlileri, stajyer öğrencilerin baktığı hastalarda döner sermayeden sadece yüzde 10 pay alırken, kendi adlarına kayıt yaptırmaları halinde döner sermayeden duble duble pay alarak yolsuzluk yaptığı iddia edildi.

ÖĞRENCİLER İSYANDA

Diş Fakültesi öğrencileri gazetemize ulaşarak, kendilerine mobbing uygulandığını ifade ettiler.

İsimlerini vermek istemeyen öğrenciler, “Öğretim görevlileri Nermin Demirkol ve Özge Parlar Öz, biz stajer öğrencilere hasta kayıtları üzerinden mobbing uyguluyor. Hastaları kendi adlarına kayıt ettirmelerini aksi halde stajdan geçerli notu alamayacaklarını ifade ettiler. Aylardır bu mobbinge uğruyoruz. Bizim baktığımız hastalardan bu öğretim görevlileri döner sermayeden yüzde 10 pay alabiliyorlar. Kendi adlarına kayıt yaptırdığımız takdirde de döner sermayeden duble duble pay alıyorlar. Hiç görmedikleri hastaların üzerinde yolsuzluk yaparak, döner sermayeden iki pay alıyorlar” dedi.

FAKÜLTE YÖNETİMİ TUTANAK TUTTU

Diş Fakültesi yönetiminin, öğrencilerden gelen şikayetler üzerine iki öğretim görevlisi hakkında kayıtları inceleyerek tutanakla tespit yaptırdığı öğrenildi. İlgili yazıyla durum GAÜN Rektörlüğü’ne bildirildi. Geçtiğimiz yılın aralık ayında GAÜN Rektörlüğü tarafından başlatılan soruşturmadan bir netice alınamadığı öne sürüldü.

DEMİRKOL’UN EŞİ DE USULSÜZ KİTAP SATMIŞ

Öğrencilere mobbing uygulayarak döner sermaye yolsuzluğu yaptığı iddia edilen Dr. Nermin Demirkol’un eşinin de aynı fakültede geçici görevle çalıştığı öğrenildi. Dr. Mehmet Demirkol’un kendi kitabını öğrencilere, “benim kitabımı almazsanız geçer not alamazsınız” diyerek usulsüz olarak satması üzerine meslek yüksekokuluna geri gönderildiği iddia edildi.

DEMİRKOL ÇİFTİYLE İLGİLİ FETÖ İDDİASI

GAÜN Öğretim Görevlisi çift Dr. Nermin ve Dr. Mehmet Demirkol hakkında FETÖ iddiaları olduğu da iddia edildi. Öğrencilerin sırtından döner sermaye yolsuzluğu yaptığı iddiası bulunan Dr. Nermin Demirkol ve öğrencilere usulsüz kitap satmakla suçlanan eşi Mehmet Demirkol hakkında FETÖ suçlaması olduğu öne sürüldü. Demirkol çiftinin FETÖ itirafçısı oldukları için herhangi bir ihraç ve ceza almadıkların iddia edildi.

21 Nisan 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (24)

Yorum Yaz
6-7 aydır hala öğrenci verilebiliyor bunların eline. Gençliğimden, hayatımdan, mesleğimden soğudum. Hiyerarşik düzen olunca mecbur katlanmak zorundasın. O bölümün koridorundan her geçişimde bana yaptıklarınızı hatırlıyorum kanım çekiliyor. İçimden neler geçiriyorum. Siz de ebeveynsiz. Dilerim ki bir gün oturduğunuz koltuklarda biz oluruz, bizim yerimizde de sizin çocuklarınız olur.
Mayıs8 May 2019 12:47:38
Sizin gibi insanları Allaha havale ediyorum. Eğer biraz Ahiret inancınız varsa kendinize gelin
Mayıs8 May 2019 12:45:05
Gencecik insanların sırtından...
228 May 2019 12:44:18
Nasıl olabilir böyle bişey eğitimciler de bunu yapacaksa..
Haberci5 May 2019 23:12:35
Allah sizi bildiği gibi etsin!!!!
Yok5 May 2019 19:33:01
Bizler sizlere çocuklarımızı emanet ediyoruz bu şekilde mi eğitim veriyorsunuz cebiniz çıkarınız egitimden dahamı önemli kınıyorum ilgili mercilerin bu işi sonuclandirmasini ıstiyorum ne demek sınıfta bırakmak onları nasıl okuttugumuzu o çocukların hangi şartlarda okuduğunu biliyormusunuz
Işletmeci 5 May 2019 19:12:39
Bu olayın bir an önce çözülmesini ümit etmekten başka hiçbir şey yapamamak en kötüsü Öğrencileri bir problem olmadığı halde stajda zora sokmak ve bırakmak hem de kendilerini savundular diye bu nasıl bir karakter acaba daha fazla öğrencinin böyle insanlardan dolayı üzülmesini hevesinin kırılmasını istemem dekanlık ve rektörlük elinden geleni yapmalı
Öğrenci5 May 2019 18:56:59
Üst dönemlerden çok sevdiğim birisinin sizin yüzünden ağladığı gördüm ya sizin yüzünüzden misliyle siz yaşayın İnşAllah mesleğe olan saygimizi azaltamayacaksiniz ve hiçbir zaman içimizdeki şevki kıramayacaksınız bizler Atatürk istediği hekimler gibi olmaya çalışacağız ...
Pre diş hekimi 28 Nis 2019 19:10:16
Öğrencilerin psikolojisi ve eğitim hayatıyla oynamak bu kadar kolay iste bu insanlara gore. Meslekten de soğutuyorlar gencecik ve umutlarla gelmis kişileri. Umarım öğrencilerin bu cesareti karşılıksız kalmaz ve en yakin zamanda bir sonuca ulaşır.
Bu nasıl iş?26 Nis 2019 02:35:21
Ben bu olayları duyduğumda ilk başta ihtimal bile vermedim ama olayları birebir ağızlarından duydugumda gerçekten ortada bir suç olduğunu düşünüyorum ve öğrenciler adına endişeleniyorum . En kısa zamanda sonuçlanması dileğiyle . . .
Mühendis Bey25 Nis 2019 00:11:14