Normalleşme sürecinin planlanmasına katkı sağlıyoruz

Telekonferans sistemiyle düzenlenen toplantıda sorunları dile getiren Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt toplantıya katılan bölge oda ve borsa başkanları ile karşılıklı görüş alışverişinde de bulundu.

Normalleşme sürecinin planlanmasına katkı sağlıyoruz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığı’nda video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölge toplantısına Nizip Ticaret Odası’nı temsilen NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt katılarak Nizip ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ekonomi alanındaki sorunlarını dile getirdi.

Telekonferans sistemiyle düzenlenen toplantıda sorunları dile getiren Nizip Ticaret Odası Başkanı  Mehmet Özyurt toplantıya katılan  bölge oda ve borsa başkanları ile karşılıklı görüş alışverişinde de bulundu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu toplantıda yaptığı değerlendirmede, içinden geçilen zorlu süreçte, Oda ve Borsalara, daha büyük görev ve sorumluluk düştüğüne vurgu yaptı. “Bizler, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlenerek, sahadaki sıkıntıları, en hızlı şekilde iletiyoruz. Bu çerçevede, salgının başladığı Mart ayında, sizlerden aldığımız bilgilerle, hükumete 70 maddelik bir öneri seti sunduk” diyen Hisarcıklıoğlu, bunların büyük bir kısmının hayata geçtiğini ve geçmeye de devam etiğini anlattı.

ODA VE BORSA BAŞKANLARI CANLA BAŞLA GAYRET GÖSTERİYOR

Oda ve Borsalarla istişare içinde, sorunları ve önerileri iletmeye devam ettiklerinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Çünkü bu dinamik bir süreç. Her gün yeni bir konu, yeni bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim. Sizlerin de bu vizyonla çalıştığını, üyelerimize hizmete devam ettiğinizi görmekten de, ayrıca gurur duyuyorum. Sizler, tüm başkanlarım, canla-başla gayret gösteriyor, üyelerimizin nabzını tutuyor, onlara tercüman oluyorsunuz. Öneriler hazırlayıp, bize aktarıyorsunuz. Bugün de sizlerin ileteceği her konuyu, bu akşam ilgili bakanlara ileteceğiz. Böylece üyelerimizin, camiamızın dertlerini bir nebze olsun çözmüş ve onları rahatlatmış olacağız” dedi.

NORMALLEŞME SÜRECİNİN PLANLANMASINA DA KATKI SAĞLIYORUZ

Hükümetin de, bir yandan sağlık alanındaki tedbirleri alırken, diğer taraftan da ekonomiyi canlı tutacak önlem paketlerini hazırlayıp uyguladığına işaret eden TOBB Başkanı, “Çok şükür, şimdi normalleşme sürecini konuşmaya başladık. Biz TOBB olarak, ekonomi için hazırlanan destek paketlerine katkı sağladığımız gibi, şimdi de normalleşme sürecinin planlanmasına da katkı sağlıyoruz. Kuşkusuz burada, sağlık ile geçim arasındaki dengeyi ayarlamamız gerekiyor. Normalleşme sürecini de iyi planlanmış bir şekilde yürüttüğümüz takdirde, bu dönemi en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. İnşallah bu zor günleri de hep birlikte geride bırakacağız” diye konuştu.

20 Mayıs 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz