NAKSAN’DA NELER OLUYOR?

FETÖ soruşturma kapsamında kayyum atan Naksan Holding’in Naksan Ambalaj fabrikasının hammadde bulunan depo kısmında yangın çıkması önceki gün şüpheleri artırdı.

NAKSAN’DA NELER OLUYOR?

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ın, Naksan borç batağında açıklamasından iki gün sonra Naksan Ambalaj’ın hammadde bulunan depo kısmında yangın çıkması kafaları karıştırdı. Bilindiği gibi Naksan Holding daha öncede 20 milyon liralık yolsuzluk ve şirketin 1 milyon lirasının çalınmasıyla gündeme gelmişti. Öte yan dan kayyum atamasından sonra Naksan Holding Genel Koordinatörlüğüne getirilen Av. Mahmut Birlik, Ak Parti’nin son olağan kongresinden sonra Dış İlişkilerden sorumlu il başkan yardımcı görevine seçilmesi dikkat çekti.

FETÖ soruşturması kapsamında kayyum atanan Naksan Holding ve bünyesinde bulunan şirketlerde neler oluyor. Daha önce 20 milyon liralık yolsuzluk idddiası ve kurye aracından 1 milyon lira çalınmasıyla gündeme gelen Naksan Holding’te bu kez ambalaj fabrikasının hammadde bulunan deposunda yangın çıktı. Yangının TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ın, Naksan borç batağında açıklamasından hemen sonra meydana gelmesi olaya şüpheyle yaklaşılmasına sebep oldu.

TMSF BAŞKANI GÜLAL: NAKSAN BORÇ BATAĞINDA

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, FETÖ’den devraldıkları 981 firmanın 320 tanesinin faal olmadığını, bu firmaları tasfiye etmeyi planladıklarını söyledi.

Gülal, “Bu firmaları tasfiye edeceğiz. Bu manada bizi zorlayan Naksan Holding var. Naksan Holding borca batık vaziyette, çok ciddi bir mali yükümlülüğü var” dedi.

AÇIKLAMADAN SONRA FABRİKADA YANGIN ÇIKTI

TMSF Başkanı Gülal’ın, kayyum atadıkları Naksan Holding borç batağından açıklamasından iki gün sonra büyük bir tesadüf sonucu Naksan Plastik fabrikasında yangın çıktı.

(TMSF) devredilen Naksan Holdinge ait, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren plastik fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle depo kısmından çıkan yangın itfaiyenin 1.5 saatlik çalışması sonucu söndürüldü.

Fabrikanın diğer bölümlerine sıçrayan yangın Naksan Holding’de neler oluyor sorusunu tekrar gündeme getirdi.

ROYAL HALI’DA YOLSUZLUK İDDİASI

TMSF’ye devredilen Royal Halı’nın eski ortaklarından Emre Nakıboğlu, geçtiğimiz yılın Ocak ayında Royal Halı’nın deposunda 20 milyon lira değerinde bir halının kaybolduğunu öne sürerek, Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Haber Gazetesi, yolsuzluk iddiasını ilk kez gündeme getiren gazete oldu.

Yolsuzluk iddiaları üzerine Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı ve TMSF tarafından ayrı ayrı adli ve idari soruşturma açıldı. İddialar karşısında kayyumun atadığı Genel Müdür Adnan Kılıçoğlu görevden alındı.

1 MİLYON LİRA ÇALINDI SONRA BULUNDU

TMSF’ye devredilen Naksan Holding geçtiğimiz yıl Aralık ayında bu kez hırsızlık olayıyla gündeme geldi. TMSF’ye devredilen Naksan Holding’in tahsilat kurye aracından 130 bin lira ve 230 bin dolar (yaklaşık 887 bin TL) çalındı.

Kurye aracının ismi öğrenilemeyen sürücüsü otoparka bıraktığı aracın yanına geri döndüğünde araçta bulunan 130 bin lira ve 200 bin doların çalındığını öne sürdü.

Naksan Holding kayyumu daha sonra yaptığı açıklamada; çalınan yaklaşık 1 milyon liranın bulunduğunu açıkladı. Kurye tutuklanırken, hırsızlık olayını aydınlatan polise teşekkür edildi.

Yaklaşık 1 milyon liranın çalınması üzerine şirketlerin bu kadar nakit parayı banka faaliyetleri dışında taşımayacağı öne sürülmüştü.

KAYYUM, AK PARTİ YÖNETİMİNE GİRDİ

Naksan Holding ile ilgili son sürpriz gelişme ise Ak Parti Gaziantep 6. Olağan Kongresi’nde yaşandı. Kayyum atamasından sonra Naksan Holding Genel Koordinatörlüğüne getirilen Av. Mahmut Birlik, Ak Parti’nin son olağan kongresinden il yönetimine seçildi. Birlik, yapılan görev dağılımı sonrasında ise Dış İlişkilerden sorumlu Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi dikkat çekti.

Ak Parti İl Başkanı M. Eyüp Özkeçeci’nin sahibi bulunduğu Ünal Sentetik’in, hammadde konusunda Naksan Ambalaj ile ticari ilişkisi olduğu ve Naksan Holding’in kayyum heyetinde yer alan Mahmut Birlik’in başkan yardımcılığına getirmesi tepkiyle karşılandı.

6 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz