Naksan Davası devam ediyor! Nakıboğlu'ndan şok sözler...

Taner Nakıboğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerini açıkladı

Naksan Davası devam ediyor! Nakıboğlu'ndan şok sözler...

Gaziantep'te, Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 4'ü tutuklu 27 sanığın yargılandığı Naksan Holding'e yönelik süren davanın 12’inci celsesinde karar duruşması yapıldı. Cahit Nakıboğlu, Taner Nakıboğlu, Cihan Dağcı ve Murat Zar hakim karşısına çıktı.

Taner Nakıboğlu gönderdiği dilekçe ile şirketlerine konulan kayyumların kaldırılmasını istedi.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında sanıkların cezalandırılmalarını ve tutukluluk hallerinin devamını istedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Tutuklu sanık Taner Nakıboğlu, savunmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesini anlattı. Taner Nakıboğlu son savunmasında 28 Mart 2018 tarihinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerine Zirve Üniversitesi ve İpek Vakfı ile sorunlarının olmadığını belirttiğini söyledi. Taner Nakıboğlu, 26 mart 2016 tarihinde Kulliye2de babası Cahit Nakıboğlu ile Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde Erdoğan’ın babasından Zirve Üniversitesi mütevelli heyetinden istifa edilmesini istediği açıkladı. Nakıboğlu, kendisinin de 6 Nisan’da bu görevden istifa ettiğini belirti.

Cahit Nakıboğlu da savunmasında, sağlık sorunlarının bulunduğunu belirterek, tahliyesini ve beratını istedi.

Gaziantep kamuoyu bugün Naksan Davası’na odaklanacak. 2 yıldır süren davada bugün mahkeme heyetinin karar vermesi bekleniyor. Davada Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Tanıkboğlu ile , Cihan Dağcı ve Murat Zar tutuklu yargılanırken, 23 sanıkta tutuksuz yargılanıyor.

Gaziantep'te, Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 4'ü tutuklu 27 sanığın yargılandığı Naksan Holding'e yönelik süren davanın 12’inci celsesi bugün yapılacak. Geçen celsede mahkeme heyeti davanın kararını 8 Kasım’daki duruşmada vereceklerini söylemişlerdi.

 

8 Kasım 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz