n11 SATACAK

Gaziantep Ticaret Odası ile e-ticaret devi n11.com arasında işbirliği protokolü imzalandı.

n11 SATACAK

GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, işbirliğinin birçok fayda sağlayacağını ifade ederek, n11.com Genel Müdürü Won Yong Jo’dan çocuklar için bir ricada bulundu. Yıldırım, GTO bünyesinde kurulan tekstil atölyesinde üretilen ürünlerin n11.com’da geliri çocukların olmak üzere satışının komisyonsuz gerçekleşmesini istedi. Won Yong Jo Yıldırım’ın ricasına kayıtsız kalmadı ve destek vereceklerini söyledi.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) ve n11.com arasında işbirliği protokolü imzalandı. Gaziantep Ticaret Odası’nda düzenlenen işbirliği protokolü imza törenine GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ve yönetimi ile n11.com üst düzey yöneticisi Won Yong Jo ve diğer yetkililer katıldı. GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ve n11.com üst yöneticisi Won Yong Jo arasında imzalanan protokol ile Gaziantep’in ihracattaki yerinin üst sıralara taşınması hedefleniyor. GTO Başkanı Yıldırım, “Her iki tarafında fayda sağlayacağı bundan da en fazla faydayı şehrimizin elde edeceğini umuyorum” dedi.

GAZİANTEP’İN İHRACATI ARTACAK

Burada bir konuşma yapan GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, “Bu protokol ile birlikte 20 bini aşan üyemizin ticaret hayatında daha büyük bir katkı sağlaması, ihracatlarını artırmaları ve Gaziantep’teki ihracattaki yerini üst seviyelere taşımak için çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. İnşallah yapacağımız protokol ile birlikte her iki tarafında fayda sağlayacağı bundan da en fazla faydayı şehrimizin elde edeceğini umuyorum” diye konuştu.

E-TİCARETİN DIŞINDA KALMAMAMIZ GEREKİYOR            

e-ticaretin artık çağın ticareti olduğunun altını çizen Yıldırım, şunları kaydetti: “Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da üyelerimizin menfaatine, üyelerimizin ticari ufkunun açılmasına yönelik yapılacak her türlü hamleyi yapacağız. E-ticaret, çağın ticareti dedik. O zaman bunun dışında kalmamamız gerekiyor. E-ticaret eğitimleri ile ve bu tarz yapmış olduğumuz ikili anlaşmalarla birlikte üyelerimizin gelir düzeyinin artırılması, şehrimizin refah seviyesinin yükselmesi noktasında çabalarımız devam edecektir.”

YANI BAŞIMIZDA SAVAŞ VAR AMA ÜRETİYORUZ

Gaziantep’in yanı başında bir yıllardan bu yandan süren bir savaş olduğunu anımsatan Tuncay Yıldırım, buna rağmen üretmeye devam ettiklerini kaydetti: “Bilindiği üzere Gaziantep yanı başında savaş olan bir şehir. Tüm insanların hayretle bakıp istediği bir noktada. Genetik yapımızda ticaret olması hasebiyle de üretmeye devam ediyoruz. Savaş süresince de 185 tane fabrikayı hayata geçirmiş olan bir şehir burası.”

GELİRİ ÇOCUKLARIN OLSUN

Gaziantep Ticaret Odası olarak sadece ticaret değil, sosyal sorunluluk projeleri de hayata geçirdiklerine dikkat çeken Yıldırım, Won Yong Jo’dan kadın ve çocuklar için bir talepte bulundu: “Bizlerin bir de sosyal sorumluluk projeleri var. Bu şehre ve insanlara hizmet etmek noktasında yaptığımız projelerle, çocuklara, kadınlara ve mültecilere destek sağlıyoruz. İş gücü veya herhangi bir kalifikasyonu olmayan Suriyeli mültecilerin eğitilmesi noktasında hemen çok yakınımızda bir tekstil atölyesi var. Penye, triko atölyemiz var. Burada ürettiğimiz ürünlerin de Sayın Won Yong Jo’dan da ricada bulunacağız. Eğer uygun görmeleri durumunda burada üretilen ürünleri n11.com’da satılması için bir dükkân tahsisi komisyonsuz ve buradan oluşan gelirin de çocuklara harcanacağı bir anlaşma yapabilirsek dediğimiz gibi sosyal sorumluluğumuz ticaretin de üzerinde geliyor. Çünkü bizler insanlığa borçluyuz. Bu dünyayı çocuklara biz yaşanmaz hale getirdik.  Bu konuda kendilerinden yardım istememizin bir nedeni daha var. Biliniyor ki Türkiye ve Güney Kore savaşın ne olduğunu bilen iki kardeş millettir.”

GAZİANTEP ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEHİR

n11.com Genel Müdürü Won Yong Jo ise tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Gaziantep’in çok önemli bir şehir olduğunu söyledi. Gaziantep’te yaklaşık 2 bin tane iş ortakları bulunduğunu kaydeden, Jo şunları aktardı: “6 yıllık n11.com geçmişinde biz her geçen gün bir Türkiye ekonomisine katkıda bulunarak büyüyoruz. Bununla beraber artık sadece yurt içinde değil, yurtdışında ki pazarlara da Türkiye’de ki KOBİ’lerin Türk ürünleri satışı için inisiyatif almaya başladık ve bununla ilgili uluslararası ticarete öncelik yapmak için yeni girişimler gerçekleştirdik. Tabi ki KOBİ’lerin kendi işlerindeki satışlarını veya ticaret hacimlerini gerçekleştirdik. N11pro adı altında toptan satış, toptan alış platformunu da hayata geçirdik.”

İŞ ORTAĞI SAYIMIZI VE İŞ HACMİMİZİ ARTIRMAK İSTİYORUZ

Won Yong Jo, Türkiye’deki toplam ticaretin perakendeye oranının yüzde 5 oranında olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: “Gaziantep’teki iş ortağımız 2 binin üzerinde. Fakat Gaziantep’in potansiyelini düşünecek olursak bu sonuçtan çok da memnun değiliz. Bu işbirliğiyle bunu da hızlıca artırmak istiyoruz.  Tuncay Bey’in de belirttiği gibi Gaziantep Ticaret Odası’nın 26 bin tane üyesi var. Bu bizim çok önemli. Biz de bu bölgeye hızlıca destek verip, buradaki iş ortağı sayımızı ve iş hacmimizi artırmak istiyoruz. Biz bu noktada elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve tüm desteği vereceğiz. Tekstil grubunda, halı grubunda ve tabi ki baklavadaki hem yurt içinde hem yurtdışında satmak için tüm olanakları kullanacağız.”

Öte yandan Won Yong Jo, Yıldırım’ın çocuklar için komisyonsuz satış ricasına kayıtsız kalmadı ve destek vereceklerini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından GTO Başkanı Tuncay Yıldırım ve n11.com Genel Müdürü Won Yong Jo arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalardan sonra ise her iki isim de birbirine hediye takdim etti.

11 Temmuz 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz