MÜZİK YARIŞMASI’NA GAZİANTEPLİ LİSELİLER DAMGA VURDU

Dünyanın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu, “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” toplam 195 okuldan 1095 öğrencinin sahne aldığı İstanbul elemeleriyle başladı.

MÜZİK YARIŞMASI’NA GAZİANTEPLİ LİSELİLER DAMGA VURDU

23 -24 Mart tarihlerinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri, şehirlerini temsil etmek için kıyasıya yarıştı. Gaziantepli öğrenciler Pink Floyd’tan Another Brick in the Wall şarkısını seslendirdi.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından organize edilen ve her sene olduğu gibi bu sene de büyük ilgi görerek başvuru rekoru kıran “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’’na, Gaziantepli liseliler damga vururken; yarışmanın kurucusu ve yapımcısı Serhat Hacıpaşalıoğlu, öğrencileri kuliste ziyaret ederek sahne öncesinde heyecanlarına ortak oldu.

21 senedir Ataman Erkul’un sunumuyla gerçekleşen yarışmada öğrenciler profesyonel olarak hazırlanan sahnede hayallerini gerçekleştirdi.

11 ilden 195 okulun finale kalmak için bütün hünerlerini sergilediği İstanbul elemelerinden sonraki duraklar; 30 -31 Mart tarihlerinde Ankara ve 6-7 Nisan tarihlerindeki İzmir elemeleri olacak. Eleme sonrası ön jürinin performans değerlendirmesinden sonra finale kalan okullar belli olacak.

26 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz