MUTLAKA BAŞARACAĞIZ

Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, kentte kurulması planlanan Sanayi Müzesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

MUTLAKA BAŞARACAĞIZ

Konukoğlu, en büyük arzusunun bu müzeyi kente kazandırmak olduğunu belirterek, bunu bir gün mutlaka başaracaklarını kaydetti.

Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, yakın zamanda kurulması planlanan Sanayi Müzesi hakkında bilgiler paylaştı. Müze için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Konukoğlu, en büyük arzusunun bu müzeyi kente kazandırmak olduğunu aktardı.

ESKİ ESERLER MÜZEDE OLACAK

Tren Garı’nın bulunduğu alanda yer alan eski bir atölyenin müzeye dönüştürüleceğini söyleyen Konukoğlu, “Şu anda tren garının oradaki hangarlarının orada kullanılan eski bir tamirat atölyesi var. En büyük arzum, bu atölyenin içerisinde Gaziantep sanayisinin hangi yüzyılda başladıysa bugüne kadar bulunabilen eserlerle birlikte bir müze haline dönüştürmek” diye konuştu.

Henüz bir aşamaya gelinmedi

Müze çalışmalarında henüz bir aşamaya gelinmediğine de değinen Konukoğlu, bunu başaracaklarına inandıklarını belirterek, şunları kaydetti: “İnşallah bir gün başaracağız. Ama şu anda hangi safhaya geldiniz derseniz, henüz belli bir aşamaya ulaşamadık.”

10 Temmuz 2019 (Talip Öztürk )

Yorumlar (0)

Yorum Yaz