MMO’da görev dağılımı tamam

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 13. Olağan Şube Genel Kurulu’nda Aykut Kocalar’ın başkanlığa seçildiği TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nde görev dağılımı yapıldı.

MMO’da görev dağılımı tamam

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nde 13. Olağan Genel Kurul 8-9 Şubat’ta gerçekleşmişti. Tek liste halinde gidilen seçimde başkanlığa Aykut Kocalar seçildi. Kocalar başkanlığında görev dağılımı da yapıldı. Çiçeği burnunda başkan Aykut Kocalar, yazılı bir açıklama yaparak, gerçekleşen olağan genel kurula katılım sağlayan, sağlayamayan tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

ÜLKENİN DİĞER SORUNLARI DA KONUŞULACAK

Seçim sonucunda göreve gelen Şube Yönetim Kurulu ilk toplantısını 13 Şubat 2020 Perşembe günü gerçekleştirdiğini bildiren Kocalar, şunları kaydetti: “Yeni dönemin, mesleğimiz, meslektaşlarımız, şubemiz, odamız ve kentimiz adına, hep birlikte başarılı çalışmalara imza atılan bir dönem olmasını temennisi ile daha etkin, daha güçlü bir oda için, birlikte üretecek ve birlikte yönetecek yeni bir dönemin daha bizleri beklediği bilinci içerisindeyiz. Ülke sanayimizin geliştirilmesi ve bağımsızlaştırılması için, Ülke ve toplum yararına olan her konuda üzerimize düşen görev ve sorumluluk bilinci ile çalışmalarımız geçmiş dönemlerde olduğu gibi artarak devam edecektir. Sanayiye yönelik mesleki ve teknik hizmetlerimizi artırarak mesleki sorumluluğumuzu yerine getirmeye ve üye ihtiyaçları doğrultusunda oda çalışmalarını artırarak, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışı ile oda - üye ilişkilerini daha üst boyutlara taşımaya gayret edilecektir. Demokratikleşmenin ve sanayileşmenin ülkenin genel sorunlarından ayrılmayacağı düşüncesiyle, her dönem olduğu gibi bu dönemde de ülkemizin diğer sorunları, çalışmalarımız kapsamına alınarak, gündemde tutulmaya ve kamuoyu duyarlı hale getirilmeye çalışılacaktır.

İLERİCİ VE ÇAĞDAŞ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI

Üyelerimizden ve bilimsel çalışmalarımızdan aldığımız güçle, biliyoruz ki bu dönemde de ilerici ve çağdaş bir yönetim anlayışı ile birçok görev daha bizleri bekliyor. Atmış beş yıllık onurlu bir geçmişe sahip olan odamız, her zaman olduğu gibi; hukukun üstünlüğüne inanan, ilerici, çağdaş, laik, demokratik ve sanayileşen ülkeden yana tavır koyan, Ülke ve kent sorunları ile yakından ilgilenen çözüm ve öneriler sunan, bilimsel çalışmaları rehber edinen, bilimsel ve etik değerler ışığında toplum, meslek ve meslektaş yararına çalışan, düşünce ve inançlara saygılı olarak ayrılıkları değil, buluşma noktalarını öne çıkaran, hiçbir üyesinin sorununu dışlamayan, işsiz üyelere iş bulunması konusunda planlı ve düzenli çalışmalar yapan, üyelerinin mesleki konularda iş imkânlarının artırılması yönünde araştırma ve çalışmalar yapan, üyelerinin çalışma hayatında özlük, ekonomik, sosyal ve mesleki koşulların iyileştirilmesi için azami ölçüde çaba sarf eden, kadın üyelerin Oda çalışmalarına aktif katılımını sağlayıp, meslek yaşamlarında etkinliklerinin artırılmasına ve yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapan, karar alma süreçlerinde demokratik, katılımcı ve birlikte üretme, birlikte yönetme anlayışı ile Odamızın tüzük ve yönetmeliklerine bağlı kalarak, çalışmalarına devam edecektir.”

Kocalar başkanlığında görev dağılımı şu şekilde oluştu:

Şube Yönetim Kurulu Asıl Üyeler

 Aykut Kocalar Başkan

Özge Renklidağ Başkan Vekili

 Kemal Keskin Sekreter Üye

 Çetin Külah Sayman Üye

Hamit Öztürkmen Üye

Kerem Ciro Üye

Aydın Kaleoğlu Üye

Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Özer PARLAK

 Eyüp ZENGİN

Ali İSLAM

Caner ÇELİKKOL

Sultan Büşra ARTAŞ

Salih ÇİLSAL

Yunus Emre KÜLEKÇİ

15 Şubat 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz