MHP’li Atay’dan Vali Gül’e ağır sözler

Basiretsiz idareci!

MHP’li Atay’dan Vali Gül’e ağır sözler

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda isim vermeden Gaziantep Valisi Davut Gül’ü hedef aldı. Atay, ‘basiretsiz idareciler’ ifadelerini de kullanarak, Vali Gül’ü hava durumunu dahi değerlendiremeyen gece yarısı karar alan idareci olarak niteledi ve “Mevkisini hak etmeyen karşılığını alacaktır silinecektir! Hava durumunu dahi değerlendiremeyen gece yarısı karar alan idareciye ne denir?” paylaşımında bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Gaziantep Valisi Davut Gül’ü topa tuttu. Atay, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda Vali Gül’ü eleştirdi. İddiaya göre, Atay’ın Vali Gül’ü eleştirmesine neden olan olay önceki gün PENTEX Fuarı’nın açılışının ardından yaşandı. Vali Gül ve Milletvekili Atay, fuarda kısa süreli bir tartışma yaşadı. Atay, tartışmanın büyümemesi için oradan ayrıldı.

NELER OLDU?

İddiaya göre olaylar şöyle gelişti: Ortadoğu Fuar Merkezi’nde PENTEX Fuarı’nın açılışı gerçekleştikten sonra MHP’li Atay, yaklaşık 1 ay önce Suriyeli 3 kişi tarafından evinin önünde bıçakla ağır yaralanan Necati Bağcı’nın hayatını kaybettiğini anımsatarak Vali Gül’ün de aralarında bulunduğu kişilere cenazeye kimsenin katılıp katılmayacağını sordu. Atay’ın bu sözlerini ardından Vali Gül’ün, Sermet Atay’a bu olayı çok abarttığını söyleyerek kentte son 1 haftada yaşanan cinayetlerde cenaze törenine neden kimsenin katılmadığı sorarak tepki gösterdiği ileri sürüldü. Bu sözlerin ardından Gül ve Atay arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Sermet Atay’ın da tartışmanın büyümemesi için oradan ayrıldığı öne sürüldü.

BASİRETSİZ İDARECİ

Sermet Atay, yaşanan olayın ardından twitter ve facebook hesaplarından yaptığı paylaşımlarla Vali Gül’e ağır eleştirilerde bulundu. Atay’ın paylaşımında ‘basiretsiz idareciler’ ifadelerini kullanması dikkat çekti.  Atay, “Hava durumunu dahi değerlendiremeyen gece yarısı karar alan idareciye ne denir??” paylaşımında bulundu.

ŞEHRİMİZDE BARINAMAZ!

Atay’ın art arda yaptığı paylaşımlar şunlar: Devlet demek güven demektir! Gaziantep güveni hak eden bir şehirdir! Liyakatsiz ne dediğini bilmeyen sapsakcı idareci şehrimizde barınamaz! Bizim ihtiyacımız şehrimizle bütünleşen her kesimi kucaklayan yöneticilerdir. Artan Suriyeli nüfus ve işlenen suçlar istatistik değildir! Devlet siyaset üstü bir kurumdur! Gaziantep dengeleri hassas bir şehirdir! Çocuk oyuncağı değildir! Milli bekamız için gereken her zaman yapılmalıdır. Küçük siyasi hesap yapan idareciler sadece kendine zarar verir.!!

HAVA DURUMUNU DEĞERLENDİREMEYEN İDARECİ

Cumhur ittifakı Gaziantep’te başarılı olacaktır. Ancak basiretsiz idareciler tarihin tozlu sayfalarına gömülecektir! Hak eden başaracaktır! Mevkisini hak etmeyen karşılığını alacaktır silinecektir!! Hava durumunu dahi değerlendiremeyen gece yarısı karar alan idareciye ne denir??”

24 Ocak 2019 (Talip Öztürk )

Yorumlar (0)

Yorum Yaz