MHP İLE ORTAKLIĞIMIZIN TEMELİ SAĞLAM

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, gazetemize yaptığı ziyarette MHP ile yaşanan oy vermeme polemiğine açıklık getirdi.

MHP İLE ORTAKLIĞIMIZIN TEMELİ SAĞLAM

Uzer, önceki günlerde MHP’li adaylarla görüştüklerini iddia edildiği gibi bir durumun olmadığı belirterek, “Ortaklığımız gayet güzel bir şekilde devam ediyor. Buna sıkıntı çıkaracak eğer bir söylemde bulunan bir arkadaş varsa ciddi bir şekilde ikaz edilir. İddia edildiği gibi bir söylem söz konusu değil” dedi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Parti’nin 18 yaşındaki genç milletvekili adayı Muhammed Aktoğ, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler ve beraberindeki heyet ile gazetemize ziyarette bulundu. Gazetemiz imtiyaz sahibi Ruhi Aytaç ile bir araya gelen Uzer, seçim çalışmaları hakkında hem bilgi verirken çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Uzer, MHP ile yaşanan kısa süreli polemikten, dolara, İYİ Parti’den Gaziantep’te siyasi partilerin yürüttüğü seçim çalışmalarına hakkında açıklama yaptı.

Milletvekili Uzer, Gaziantep’te seçim çalışmalarının doludizgin ilerlediğini ifade ederken, kentte oy oranlarını 2015 7 Haziran seçimlerinde aldıkları oyun üzerinde, 1 Kasım seçimlerinde aldıkları oyun ise altında olduğu açıkladı. Uzer, “7 Haziran seçimlerinden yüksek 1 Kasım seçimlerinden aşağıdayız. Fakat şu 15 günde iyice toparlarız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Kentte vatandaşların bir seçim havası olmadığını dile girdikleri söyleyen Uzer, bunun sebebini ise “İnsanlar şehirde bir seçim havası olmadığı söylüyor. Artık eskiden seçim sürecinde yaşananlar değişti. Günümüzde artık sosyal medyadan propagandalar yapılıyor” sözleriyle değerlendirdi.

KIRGIN SEÇMENİMİZİN GÖNLÜNÜ ALMAYA ÇALIŞIYORUZ

“Şehirde bir sessizlik var diyen Milletvekili Uzer, şunları söyledi: “Bunu görmek lazım. Geçen 15 gün evvele kadar da sahada çok farklı şeyler görüyoruz. Kırsal kesimde hiçbir problemimiz yok. Kırsalda çok daha iyiyiz. Klasik seçmenimizin de hemen hemen büyük bir çoğunluğunda bir sıkıntımız yok. Biraz o gezen oylar noktasında veya biraz da FETÖ’den dolayı veya farklı nedenlerden dolayı kırgın seçmenimizin fırsat buldukça gönüllerini almaya çalışıyoruz.”

VATANDAŞ ÜZERİNDE ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Milletvekili seçimlerinde önceki seçimlerine oranla çok büyük bir fark olacağını düşünmediğini söyleyen Uzer, “Hiçbir AK Partilinin daha önce Cumhurbaşkanı’mıza destek verip de bu seçimde oyunu başka partiye atacağını düşünmüyorum. Böyle bir algı oluşturmaya çalışıyorlar ama bizim insanımız buna kanmaz. Vereceklerse de her şartta verir. Vermeyeceklerse de her şartta vermez. Yani “Ben Cumhurbaşkanlığı’nda Tayyip Bey’e vereyim de milletvekili seçimlerinde başka partiye oy vereyim” diye bir şey olmayacaktır. Biz Antep’te bu zamana kadar inşallah aldığımız oyları muhafaza ederek ve hatta artırarak seçimden çıkacağımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

ŞAMİL TAYYAR’IN LİSTEDE YER ALMASINI BEN İSTERDİM

Liste memnuniyetsizliği konusunda da görüşleri dile getiren Milletvekili Uzer, “Milletvekili adaylarının belirlenmesinde kaç tane farkı aday listesi oluşturulsa da mutlaka listeyi beğenmeyen memnuniyetsizler grubu muhakkak olur. Açıkçası Şamil Bey’in tekrardan listede yer almasını ben isterdim. İslâhiye ve Nurdağı’nda yaptığı hizmetler ortada. Ama o listeyi yapan irade böyle bir liste koymuş” değerlendirmesinde bulundu.

MHP’YE OY VERMEYİN DİYE BİR ŞEY OLAMAZ

AK Partili Uzer partisinin Gaziantep milletvekillerinden Mehmet Erdoğan’ın söylediği iddia edilen sözlere ilişkin de çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Uzer şöyle konuştu: Önceki günlerde MHP’li aday arkadaşlarımızla görüştük. Kesinlikle iddia edildiği gibi bir şey yok. Biz seçim çalışmalarımız yaparken bir oy cumhurbaşkanımıza istiyoruz. Bir de doğal olarak kendi partimiz için oy istiyoruz. MHP’li arkadaşlarımızın aynı şekilde davrandığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımız ve kendi partileri için oy istiyorlar. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Yani biz kalkıp da “MHP’ye aman ha oy vermeyin” diye bir şey söylememiz mümkün değil.”

ORTAKLIK ÇOK GÜZEL DEVAM EDİYOR

“Biz MHP ile bir ittifak yaptık” diyen Uzer, Bu ittifakın ne için yapıldığı belli. Bir, sayın Cumhurbaşkanı’mıza artı bir destek, ikincisi de MHP açısından baktığımızda herhangi bir baraj problemi olur ise biz garanti olarak devreye girmiş olduk. Cumhur İttifakı her iki taraf için de kazan kazan durumu. Bu tek taraflı bir şey değil. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bahçeli’nin oturup karar verdiği bir ittifak. Ne MHP’li arkadaşlarımız Devlet Bahçeli’nin sözünün üstüne bir söz söylerler. Ne de bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünün üstüne bir söz söyleme lüksüne sahip değiliz. Onların ortaya koydukları iradeyi bizlerin görmezden gelmemiz, bir tarafa koymamız söz konusu değil. Bunun için bizim ortaklığımız gayet güzel bir şekilde devam ediyor. Buna sıkıntı çıkaracak eğer bir söylemde bulunan bir arkadaş varsa ciddi bir şekilde ikaz edilir. Eğer yoksa da biz kendi partimize oy istiyoruz. MHP’li arkadaşlarımız da kendi partisine oy istiyor. Ortada karşılıklı bir siyasi antlaşma var. Liderlerimizin bir mutabakatı var. Biz o mutabakata uymak mecburiyetindeyiz. Uymamız da gerekir. Siyasi ahlak da bunu gerektirir” açıklamasında bulundu.

SEÇMEN BİZE OY ATMAYACAKSA MHP’YE OY ATSIN

Uzer, kendilerine kırgın olduğu için oy vermeyecek seçmenlerin MHP’ye oy vermesini istediklerini belirterek, şunları kaydetti: “Hatta biri bize kızıp da oy vermeyecekse, inşallah MHP’ye gider diyoruz. Çerçevenin dışına çıksın istemiyoruz. Orda bir sıkıntı yok. MHP ne kadar güçlü gelirse bizim için kadar iyi. Ortağınız güçlü olursa siz de güçlü olursunuz.”

DOLAR ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU YAPILIYOR

Uzer’in gündemindeki bir diğer konu ise dövizdeki dalgalanmalar ve özellikle dolar oldu. “Biz bütün seçim çalışmalarımızda her gittiğimiz yerde üzerinde durduğumuz konu dolar” diyen Milletvekili Uzer, “Yani dışarıdan bir müdahale yapılıyor. Bu müdahale niye yapılıyor? Bugün 24 Haziran’da bir seçim var, bu bizim seçimimiz. Buna dışarıdan neden müdahale yapılıyor? Şimdi dolar üzerinden neden Türkiye’ye bir algı operasyonu yapılıyor? Niye insanların kafasını karıştıracak, bizim ekonomimizi yavaşlatacak, sanayicimizi tedirgin edecek böyle bir şey yapılıyor? Bunu kim yapıyor? Akşam saat 23.00’da yatarken dolar 4 TL iken sahura kalktığında 4,30 TL. şimdi Türkiye’de o saatte Merkez Bankası, bankalar, borsalar, döviz büroları, sanayi kısacası her yer kapalı. Ne oldu da gece 11 ile 03 saatleri arası 4 TL’den 4,30 TL’ye yükseldi. Bunun kimlerin oynadığı, bu oyunun kimler tarafından yapıldığının en güze işaretlerinden bir tanesi de bu” ifadelerini kullandı.

MUVAFFAK OLAMAYACAKLAR

Uzer, “Dolar üzerinden yaptıkları algı operasyonuyla muvaffak olamayacaklar. 24 Haziran akşamı inşallah bizim zaferimiz açıklandığında 25 Haziran’da doları görün. Merkez Bankası’nın hamlesi de doların seçimden sonra 4,20 TL’nin altına düşeceğinin işareti. Bunu göreceğiz. Şimdi insanların kafasını karıştırmak istiyorlar. Sanayici şu anda üzerinde bir tedirginlik oluşturmaya çalışıyorlar. Zaten bunu yapan merkezlerin de istediği bu. Türkiye’deki çarkı durdurmak veya yavaşlatmak. Bunun akabinde de fabrikaların işçi çıkartması, insanların tedirgin olması, bunu yapmaya çalışıyorlar. Bu kesinlikle dışarıdan bir müdahale artı alelacele kredi derecelendirme kuruluşlarının bizi Yunanistan’dan daha kötü bir şekilde gösterip puanlamaları dikkatlerden kaçmıyor. Biz bugün Yunanistan gibi iflas etmiş bir ülke olmamamıza rağmen bizi onların altında göstermeye çalışıyorlar” dedi.

HALK OYUNU GÖRÜYOR

Uzer işin en güzel tarafının ise halkın bu oyunu görmesi olduğunu söyledi. Uzer sözlerini şöyle sürdürdü: “Halk diyor ki bu dışarıdan müdahale ‘Tamamen AK Parti ve Tayyip Erdoğan’a karşı yapılmıştır. Türkiye düşmanları, yabancılar Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yi istemiyorsa demek ki bu adam bu ülke için faydalı bir adam’ Hz. Ali’nin çok güzel bir sözü var: sormuşlar, dostunu nasıl tanırsın, “Düşman oklarını takip ederim” demiş. Bugün düşman okları kime atılıyor Türkiye’de? Tayyip Erdoğan’a. Demek ki Tayyip Erdoğan, bu ülke için doğru işler yapan bir adam.”

GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTEMİYORLAR

“İkinci bir mesele ise bu coğrafyalarda güçlü bir Türkiye istemiyorlar” diyen Uzer, diğer islam ülkelerindeki gibi pısırık, kendilerine karşı çıkamayan liderler istedikleri söyledi: “Tayyip Erdoğan’ı kullanamadılar. Kullanamayacaklar. Beğenilir beğenilmez bu ülkede 16 yıldır bir şeyler yapmaya çalıştık ve ülkemizin geldiği nokta ortada. Bütün meseleleri çözdük diye bir iddiamız da yoktur. Biz bir yerden başladık ve yavaş yavaş da başladık. Ne yaptık ne kadar yaptık bunun takdiri halkımız tarafından yapılır. Ben inanıyorum ki vatandaş Türkiye için yapılan hizmetlerin takdirini bu seçimde yine gösterecek. Bize kızgınlık gösterenler, küsenler olabilir. Ama seçim yaklaştıkça oradaki düşünce tarzının “tamam ama yine onlardan iyisi yok” şeklinde olacağına ben inanıyorum.”

İYİ PARTİ DÜNYADAKİ ÜST AKLIN TÜRKİYE’YE BELA ETTİĞİ BİR PROJE

Milletvekili Uzer İYİ Parti’nin “Üst akılın da üst aklının yani dünyadaki üst aklın Türkiye’nin başına bela ettiği bir proje” olduğunu savundu: İYİ Parti’nin MHP’ye çelme takacak kadar bir gücü ulaşacağını tahmin etmiyorum. Çok büyük bir balon olarak başladı. Kadın konuşmaya başladıkça puanlarının düşeceğini söylüyordum ve nitekim liderleri sahaya çıkıp abuk sabuk konuşmaya başladıktan bu yana İYİ Parti inişe geçti.”

BABA PARASI YİYEN ADAM!

İYİ Parti’ye ağır eleştirilerde bulunan Uzer, “Listeleri zaten ortada. Getirdiler 80 yaşındaki bir adamı 1. sıraya koydular. İkinci sıraya da baba parasıyla gündemde olan bir adamı koydular. Bu adamın özelliği nedir, siyaseti nedir? Bunlar tartışılır” dedi.

Özellikle MHP’de köşede başında denilen çok sayıda insanın İYİ Parti’ye geçtiğini aktaran Uzer, şöyle dedi: “Gaziantep’teki mitingleri zaten tam bir fiyaskoydu. Kırsalda İP’in adı sanı yok zaten. Ama zengin mahallerine gittiğinizde o tuzu kuru yıllarca CHP’ye gözü kapalı oy veren o sosyete takımlarında kadının ismini duyuyoruz. Ama açıkçası neticeyi ben de çok merak ediyorum.”

SEÇİM KAMPANYALARI ÇOK SEVİYELİ İLERLİYOR

Uzer, genel olarak Gaziantep’te siyasi partilerin yürüttüğü kampanyaların da seviyeli olduğunu belirtti ve bunun sevindirici olduğunu kaydetti: “Bizim Gaziantep’te sevindiğimiz taraf, seviyeli bir kampanya yürütülüyor. Bel altı bir vuruş yok. Herkes kendi projelerini anlatmaya çalışıyor. Yani ulusaldan daha seviyeli gidiyoruz. Antep’in seçim süreci her zaman böyle olmuştur. Bu da şehir adına çok sevinç verici bir şey.”

12 Haziran 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz