Merve Tatar MKYK’da

AK Parti'nin 24 Haziran seçimlerinde Gaziantep'ten milletvekili adayı gösterdiği üniversite öğrencisi Hatice Merve Tatar (21), Merkez Karar Yürütme Kurulu'nun (MKYK) en genç üyesi oldu.

Merve Tatar MKYK’da

AK Parti 6. Olağan Kongresini yaklaşık 100 bin kişinin katıldığı dev bir törenle gerçekleştirdi. MKYK ve Genel Başkanlığın belli olduğu kongrede 1380 oy olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi. Partinin en üst kademesi olan MKYK'nın da belirlendiği kongrede en dikkat çeken isim Hatice Merve Tatar oldu.

TATAR EN GENÇ MKYK ÜYESİ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Hatice Merve Tatar,  24 Haziran seçimlerinde memleketi Gaziantep'te AK Parti tarafından 12'nci sıradan milletvekili adayı gösterildi. Türkiye genelindeki en genç milletvekili adaylarından Tatar, önceki gün yapılan AK Parti 6'ncı Olağan Kongresi'nde MKYK listesine en genç üye olarak girdi. Babası esnaf, annesi ev kadını olan Tatar'ın 2 kardeşi bulunuyor. Tatar, 24 Şubat 2018 tarihinde yapılan AK Parti Gaziantep 6. Olağan İl Kongresiyle birlikte Gaziantep İl Yönetim Kurulunda en genç üye olarak görev almıştı.

19 Ağustos 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz