Merkez rötuşu

Gaziantep AK Parti il yönetim listesinde de son dakikada bir çok değişiklikler yapıldı.

Merkez rötuşu

Teşkilattan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın İl Başkanı M. Eyüp Özkeçeci’nin yönetim listesine müdahale ettiği öğrenildi. AK Parti Gaziantep il başkanı Eyüp Özkeçeci, Ankara’da il başkanları toplantısında listesini teşkilat başkanı Mustafa Ataş’a verdiği ve bu değişikliklerin çoğunluğu da yapılan incelemeler sonunda gerçekleştiği belirtildi.

 

Ak Parti Gaziantep 6. Olağan Kongresi yapıldı. İl Başkanı M. Eyüp Özkeçeci’nin tek aday olarak girilen seçimde yeni yönetim listesinde sürpriz isimler yer aldı. Özkeçeci’nin 50 kişilik listesine Ak Parti Genel Merkezi müdahale ettiği öğrenildi. Yeni yönetimde yer alacağına kesin gözüyle bakılan bazı isimlerin üzerleri çizildi. İl Yönetimine girmesi beklenen Şahinbey Eski İlçe Başkanı Hakan Kurt, Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur, Eski İl Yönetiminde yer alan Mustafa Eryoldaş ve Serkan Emre son düzenlemeyle listeden çıkarıldığı öğrenildi.

ESKİ YÖNETİMDEN 34’Ü LİSTE DIŞI

2015 yılında AK Parti Gaziantep il başkanlığına gelen Eyüp Özkeçeci’nin yönetiminde bulunan Abdullah Sevinç, Adil Birışık, Ahmet Kök, Ahmet Mürşit Meriç, Ali Bayram Özbademli, Ali Demir, Cengiz Bayel, Ekrem Alkal, Hakkı Kılıç, Hilmi Dertli, Enes Özkarslı Hüseyin Yıldırım, İbrahim Halil Arpacıoğlu, İbrahim Halil Nergiz, İdris Tekin, Kenan Günbeği, Mahmut Nedim Dayıoğlu, Mehmet Ali Özbal, Mehmet Aslan, Mehmet Çolakoğlu, Mustafa Birelli, Mehmet Yüksel, Mustafa Darıcıoğlu, Osman Bayram, Osman Akalın, Recep Aydıngüler, Salih Mehtap, Süreyya Özbakkal, Ünal Uslu, Yahya Serkan Emre, Zafer Çağrı Tİryaki ve Züleyha Çolak yer almazken, 50 kişilik yönetim listesinde 34 kişi yönetime giremedi.

NEDEN GİREMEDİLER?

AK Parti Gaziantep il yönetiminin 50 kişiden oluştuğunu ve bunan 34 kişisinin yönetime girilmemelerinin en büyük nedenlerinden birçoğunun FETÖ/PDY örgütüyle bağlantılarının bulunduğunu ve ayrıca genellikle parti toplantılarına gerekli ilgiyi göstermemelerinden kaynaklandığı öne sürüldü. Ayrıca, bir çoğunun GBT sorgulamasında da başka problemler tespit edilince, yönetimin büyük çoğunluğu böylece değişime uğradığı iddia edildi.

ESKİ YÖNETİMDEN KİMLER GİRDİLER

Eyüp Özkeçeci’nin 2015 yılındaki yönetim listesinde bulunan Zekeriya Aslan, Taner Toprakçı, Serhat Karslıgil, Ömer Marakoğlu, Ömer Can, Mustafa Kılıç, Hüseyin Deveci, Hatice Füsun Göymen, Fatma Erkol, Fahrettin Kaplan, Ayşenur Mirkelam, Ali Uncuoğlu, Ali Kemal Akdoğan Adil Arslanyürek ve Abdulkadir Güven tekrar listeye girmeyi başardı.

MEHMET HAZ VE YETKİNŞEKERCİ SÜRPRİZİ

AK Parti Gaziantep il yönetim kurulu listesi Genel Merkez tarafında yeniden ele alınırken listede Mehmet Haz ve Selami Yetkinşekerci sürprizi yaşandı. Edinilen bilgiye göre Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in isteği doğrultusunda Mhemet Haz yeni yönetime alındı. Selami Yetkinşekerci’yi ise Kalyoncu Ailesi’nin talebi doğrultusunda yeni yönetime dahil edildiği öne sürüldü. Listede göz çarpan diğer bir detay da Eski İl Başkanı Ökkeş Eruslu’ya yakın isimlerin yönetime girmesi oldu. Bu isimler arasında Salih Eruslu ve Fatih Fedaioğlu dikkat çekti. Yeni yönetime Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün ağırlığını koyduğu görüldü. Has Parti’de birlikte görev yaptığı isimler yeni yönetime girdi.

ESKİ İKİ İLÇE BAŞKANLARI LİSTE DIŞI

AK Parti Gaziantep eski Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt ile Şehitkamil eski İlçe Başkanı Halil Uğur’un il yönetim kuruluna girmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Edinilen bilgiye göre; Mustafa Ataş, Hakan Kurt’un yönetime girmesine vize vermedi.

Hakan Kurt ve Halil Uğur, bu şok gelişme üzerine Disiplin Kurulu’na alındılar.

ÖZKEÇECİ’NİN A TAKIMI KİMLER OLACAK?

AK Parti’de il teşkilatında büyük değişimden dolayı il başkanı Eyüp Özkeçeci’nin A takımında kimler olacağı konusu şimdiden tartışılırken, Şahinbey teşkilatında başarılı çalışmalarından dolayı Avukat Adalet Çıngı, FETÖ davalarını takip eden ismi öne çıkan Avukat Ali Kemal Akdoğan, Sektöründe söz sahibi olan Fahrettin Kaplan, Naksan’ın kayyumu Avukat Mahmut Birlik, AK Parti teşkilatlarında her zaman emeği olan ve emeği de tekrar ödüllendirilen Mimar ve aynı zamanda Şahinbey Belediye eski Başkan Yardımcısı Mehmet Haz, HAS Parti Gaziantep il başkanlığını yapan Semih Simitçi, Serhat Karslıgil, Şahinbey eski Gençlik Kolları Başkanı Yavuz Çağlayan ve AK Parti Kadın Kolları Gaziantep Başkanlığı için daha önce adı geçen Ayşenur Mirkelam’ın yer alacağı belirtildi.

26 Şubat 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz