Men dakka dukka

Gaziantep tek ses oldu, ABD’nin skandal tutumuna sert tepki gösterdi.

Men dakka dukka

Siyasetçisinden iş insanına, spor dünyasından sanatçısına, STK’lardan belediye başkanlarına kadar herkes bir oldu. Gazi şehrin evlatları ABD’ye karşı birlik ve beraberliğe dikkat çekti. “ÜLKEM İÇİN HER ŞEYİ FEDA ETMEYE HAZIRIM” mesajı verdi.

ABD’nin skandal yatırım kararlarına tepkiler dinmek bilmiyor. Yurt genelinde her kesimden vatandaşlar karara sert tepki gösteriyor.  Türkiye ile ABD arasında yaşanan ve her geçen gün giderek büyüyen siyasi krize tepkiler de paralel olarak büyüyor.

BİRLİK MESAJI VERDİLER

ABD’nin skandal ve kabul edilemez, yaptırım kararının ardından yükselen dolar kurunun Türkiye'ye karşı gizli bir oyun olduğunu söyleyen Gaziantepliler, tavrını ortaya koydu. Birlik ve beraberlik mesajı vererek, yerli ürün tüketme çağrısı yaptı. “Bir olursan her şeyi başarabiliriz” mesajı verdi.

İŞTE O MESAJLAR

ABD’nin yaptırım kararı aldığı Gaziantepli Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Türkiye, kendisine yönelen bu mali kuşatmayı aşacak güçtedir. Bugünlere türlü sınamalardan geçerek ulaştık. Yeni ekonomi modeliyle yine birlikte başaracağız. Kazanacağız”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, “Diz çökmeyeceğiz. Size asla boyun eğmeyeceğiz.. Başaramayacaksınız. BİZ #Kazanacağız”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Trump’ın attığı Tweetlerle Ülkemiz ekonomisi üzerinde oynadıkları itirafları ve bunu Ulusal Güvenliklerine bağlaması bizi Müttefiklikte ciddi bir yol ayrımına zorlamakta. ABD içerisindeki bazı lobiler bu trendi arzulamakta Türkiye’ye yapılan tüm saldırıları desteklemekte.”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, “Biz birbirimize yeteriz evvel Allah. Türk Milleti esareti asla kabul etmez. Gereken dersi verelim İnşallah. Kazanacağız.”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, “Kuzey Atlantik ve Pasifik sahillerinde Trump’ın oynadığı kumdan bir kaledir Amerika... Hafif bir rüzgar esmeyegörsün...”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, “Başaramayacaksınız, kazanacağız.”

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, “Aziz milletimiz kirli masalarda planlanan oyunları her zaman bozmuş şer odaklarını yanıltmış vatanını savaş meydanında müdafaa ettiği gibi modern savaş alanlarında da müdafaa etmeyi bilmiştir. Her şeyin farkında olan bu millete diz çöktüremeyeceksiniz. Kazanacağız”

AK Parti Gaziantep eski milletvekili Şamil Tayyar, “AK Partili yıllar; bir nevi muhtıralar, darbe teşebbüsleri tarihidir. Milli eksendeki Güçlü ve Yeni Türkiye'yi inşa sürecine, Allah'ın rızasına dayalı kutsal yolculuğa sürekli müdahale ettiler. Başaramadılar, milletçe kazandık. Şimdi kur silahıyla sahne aldılar. Yine kazanacağız…”

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Bahçeli’nin şu ifadelerini paylaştı: Dolara mahkûm değiliz. Dolarla doğmadık, olmayınca da ölmeyiz. Zalimlerin dövizi tetikleyen mekanizmaları, finans ve ekonomik enstrümanları varsa, bizim de kırılmayacak mukavemetimiz, kopmayacak ve kapanmayacak milli ruh ve şuurumuz vardır.”

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, “Dövizin yükseliş temeli ekonomik değil, siyasi ve diplomatik şantajlardır. Buna da boyun eğemeyiz, eğmeyeceğiz. Başaramayacaklar, yapamayacaklar, Türkiye’nin ekonomik çöküşünü sağlayamayacaklar!”

AK Parti Gaziantep İl Başkan Eyüp Özkeçeci, “Başkan: Bu millet arkamızda olduğu müddetçe çözemeyeceğimiz kriz yoktur. Kazanacağız”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Kazanacağız çünkü boş tehditlere karnımız tok.  Kazanacağız çünkü gördüğünüz gibi tehdit savuran içi boş, kof, sahte kabadayıların daha büyük dertleri var.”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu: “Bayrağını, vatanını canından çok seven bu millete hiç kimse ceza ve yaptırım ile diz çöktüremez.  Vallahi de billahi de kazanacağız.”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bu savaş hak ile batılın savaşı ve batılın kazandığı hiç görülmemiştir.”

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Biz birlik olursak Rabbimin yardımı ile bu ekonomi Savaştan galip çıkarız. Yerli üretime önem vermeliyiz daha verimli çalışmalıyız, daha kaliteli, katma değeri yüksek ürünler üretmeliyiz, ihtiyaçtı artırmalıyız. Tükettiğimiz ürünlerin yerli ürün olmasına dikkat etmeliyiz. Aman ne olacak benim aldığım çok küçük bir şey bundan bir şey olmaz demeyin biliyorsunuz DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR onun için lütfen yerli ürünleri tüketmeye özen gösterelim. Bizi bu savaşı kazanırız yeter ki bir birimize sarılmalı. Ben TÜRKİYE için bu savaşta ve bundan sonraki savaşlarda da her şeyim ve bu canım ÜLKEM İÇİN FEDA ETMEYE HAZIRIM Ya Allah Bismillah.”

12 Ağustos 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz