MEDİCAL PARK HASTALARI BİLGİLENDİRDİ

MEDİCAL PARK HASTALARI BİLGİLENDİRDİ

Medical Park Gaziantep Hastanesi , Romatoloji Bölümü Doç. Dr. Bünyamin Kısacık romatizma hastalıkları konulu Romatoid Artrit hasta okulunda hastaları bilgilendirdi.
Medical Park Gaziantep Hastanesi, Romatoloji Bölümü Doç Dr. Bünyamin Kısacık Romatoid Artrit hasta okulunda romatizmal hastaların el bileği ve el parmaklarında ağrı, şişlik, sabah ellerini kullanamama (sabah tutukluğu), ellerde şekil bozukluğu görüldüğünü ve eller dışında ayak bilekleri, dirsek, omuz ve dizler de sıklıkla hastalıktan etkilendiğinden bahsetti. Hastalığın tanısında hastanın şikâyetleri dışında fizik muayene bulguları, kan testleri ve eklem grafilerinden yararlanılır. Erken tanının son derece öneminden bahseden Doç. Dr. Bünyamin Kısacık erken tanı konup tedavi başlanırsa şekil bozukluğu ve fonksiyon kaybı gelişme riski azalabileceğine dikkat çekti.
Medical Park Gaziantep Hastanesinde gerçekleşen hasta bilgilendirme toplantısı oldukça yoğun ilgi gördü. Romatizma hastalarının ilgiyle dinlediği toplantı karşılıklı soru ve cevaplar eşliğinde devam etti.

4 Nisan 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz