Kürt meselesi değil

Zeytin Dalı Harekâtı bütün hızıyla sürerken, Mehmetçik için yapılan yardımların arkası kesilmiyor.

Kürt meselesi değil

İslahyiye İlçesi’nde anneler harekâta katılacak olan Mehmetçiklere sarılıp öperken, kendilerinin de askere alınmasını isterken, Milletvekili Şamil Tayyar, “Olay Kürt meselesi değildir” dedi.

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı'na destek veren Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki anneler, harekâta katılacak olan Mehmetçiklere sarılıp öperken, kendilerinin de askere alınmasını istedi. İslahiye'nin Yeşilyurt Mahallesi'nde gerçekleştirilen programla, besicilerden alınan 25 koyun Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için sınıra gönderildi. Koyunlardan biri kesilirken operasyona katılan askerler için dualar edildi.

KÜRT MESELESİ DEĞİL

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "Olay Kürt meselesi değildir. Bunun Kürtlere karşı yapıldığını belirtiyorlar. Operasyon bittiğinde Afrin'deki Kürt kardeşlerimiz kendi evlerinde, kendi topraklarında güvenle yaşayacak. Cumhuriyet tarihinde, Kurtuluş mücadelesinden sonraki en önemli savaşlardan birini veriyoruz. Şer odakları ve onların işbirlikçileri Türkiye'yi bölmeye ve parçalamaya çalışmaktadır. Onların kirli emellerine ulaşamaması için bu operasyonu başlattık. Amaç Türkiye'yi bir terör tehdidinden kurtarmak ve bölünmesine engel olmak için düzenlenen bir operasyondur" dedi.

ALLAH YARDIM ETSİN

Programa katılan vatandaşlar da operasyona büyük destek verdi. Uzman Çavuş olan oğlunun Afrin'de teröristlere karşı başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı'na katılacağını söyleyen anne Rukiye Çiftçi ve bazı kadınlar, program nedeniyle güvenlik tedbiri alan komanda ve askerlere sarılarak sevgi gösterisinde bulundu. Türk askerinin Afrin'den zaferle döneceğini söyleyen Rukiye Çiftçi yaptığı konuşmada, "Biz vatanımızdayız. Bizim kimsenin vatanında gözümüz yok. Bayrağımız inmesin, ezan dinmesin. Askerimiz hep güçlü kalsın. Allah askerimizden razı olsun. Allah onların yardımcısı olsun" diye konuştu.

28 Ocak 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz