Kudüs bizim miracımız

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Muhittin Bay, Amerika’nın Kudüs’te büyükelçilik açması sonrası çıkan olaylarda şehit düşen 60 Filistinli için Allah’tan rahmet diledi.

Kudüs bizim miracımız

Bay, İsrail’i lanetleyerek, Kudüs’ün Müslümanların ilk kıblesi olduğunu hatırlatarak, “ Tüm İslam dünyası Filistinli kardeşlerimizin yanında olmalıdır. Kudüs sadece Filistinlilerin davası değil tüm İslam dünyasının davasıdır. Kudüs miracımızdır” dedi. 

İsrail katliamına bir tepkide Ak parti Milletvekili Aday Adayı Muhittin Bay’dan geldi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda İsrail’i protesto mitingine katılan Bay, İslam dünyasına çağrıda bulunarak, “Kudüs sadece Filistinlilerin bir davası değil tüm Müslümanların davasıdır” dedi.

Bay, İsrail’in terörist tavrı karşısında İslam dünyasının kenetlenmesi gerektiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Kudüs, Müslümanların ilk kıblesi. Kudüs, bizim miracımız. Peygamber Efendimiz buradan miraca çıkmıştır. 1948 Yılından bu yana Kudüs’te İsrail katliamı yaşanıyor. Dünya, bu katliama hem kör hem de sağır. Amerika’nın tavrı kabul edilemez. Şehit düşen Filistinlilerin kanı ABD’ye de bulaşmıştır. İsrail kadar ABD’de yaşanan katliamdan sorumludur. İslam dünyası , Filistin halkının haklı davasında yanında olmalıdır.”

Muhittin Bay, gün içinde Bülbülzade Derneği’ni de ziyaret ederek, Dernek Başkanı Turgay Aldemir ile görüş alışverişinde bulundu.

15 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz