KOVİD-27

Gaziantep’te artan koronavirüs vakaları ve ölümleri Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i tedirgin ediyor.

KOVİD-27

Her gün sosyal mesafe ve maske kuralını ihlalden 2 bine yakın kişiye cezanın kesildiği kentte, virüse karşı bağışıklığın da en çok olduğu iller arasında yer alması vakaların sürekli arttığına işaret ediyor.

VAKA SAYILAR CİDDİ ORANDA ARTIYOR

Gaziantep’te koronavirüs tedbirleri kapsamında ne kurallar ne de uyarılar istenilen düzeyde karşılık bulmuyor. Her gün yaklaşık 2 bin kişiye sosyal mesafe ve maska kuralına uymadıkları gerekçesiyle cezanın kesildiği, diğer yandan da vatandaşlar koronavirüs hakkında bilgilendiriliyor.

VAKA VE ÖLÜM SAYILARINDA CİDDİ ARTIŞ

Tüm bunların istenilen düzeyde karşılık bulmadığı kentte,  kentte koronavirüs vaka sayılarının her geçen arttığı iddia ediliyor. Buna bağlı olarak ölümlerde de artış yaşanıyor. Kentte, gün gün de taziye, hasta ziyaretleri, çeşitli etkinlikler sonrası karantinaya alınan yerleşim yeri sayısı da artış gösteriyor.

VALİ GÜL VE BAŞKAN ŞAHİN TEDİRGİN

Artan vaka ve ölümler koronavirüs ile mücadelede yoğun mesai harcayan Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i tedirgin ediyor.  Diğer yandan koronavirüse karşı bağışıklık geçiren kimseleri tespit etmeye yarayan antikor testi sonucunda Gaziantep, virüse karşı en çok bağışıklığı olan iller sıralamasında 3. sırada yer alıyor. Bu oran, kentte vakalardaki artışa işaret ediyor.

28 Haziran 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz