Konukoğlu’dan yerli ürün çağrısı

MAKFED’in düzenlediği Makine Zirvesi’ne konuşmacı olarak katılan Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye’nin her alanda olduğu gibi makina alanında da en üst seviyelere çıkabilmesi için yerli ürün kullanımına dikkat çekti.

Konukoğlu’dan yerli ürün çağrısı

  Konukoğlu, “Yeter ki üretelim, yerli ürüne destek verelim ve birlik olalım” dedi.

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun (MAKFED) düzenlediği Makine Zirvesi-Vizyon 2030’da konuşmacı olarak katıldı. Konukoğlu, Ben yüzlerce teşvik gördüm. Çok da krizler gördük ama bunların hepsi geçer. Kim ne derse desin Türkiye’nin önü açık. Biz bu durgunluğu da atlatacağız ama el birliği yapmamız lazım. Herkes mümkün olduğu kadar yerli malı kullanmaya gayret edecek” diye konuştu.

YERLİ ÜRÜNE DESTEK ÇAĞRISI

Türkiye’nin her alanda olduğu gibi makina alanında da en üst seviyelere çıkabilmesi için yerli ürün kullanımına dikkat çeken Konukoğlu, “71 yıllık hayatımdaki tüm mesleki deneyimime güvenerek söylüyorum ve inanıyorum ki Türkiye’nin özellikle de makina sektöründe çok açıktır. Sabahtan beri tüm anlatılan teknolojileri ilgi ile takip ettim. Zaten özellikle tasarım alanında oldukça ilerde olduğumuzu görüyorum. Çok daha ileriye hem sektörümüzü hem de ülkemizi taşımamamız için hiçbir sebep yok. Yeter ki üretelim, yerli ürüne destek verelim ve birlik olalım.” dedi.

14 Haziran 2019 (Talip Öztürk )

Yorumlar (0)

Yorum Yaz