Kongreler devam ediyor

AK Parti Gaziantep’te kongreler devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen İslahiye, Nurdağı ve Yavuzeli İlçe Kongreleri tamamlandı.

Kongreler devam ediyor

Yapılan seçimlerde mevcut ilçe başkanları yeniden seçildi. İptal edilen Araban Kongresi ve tartışmalı geçeceği tahmin edilen Oğuzeli kongresinin dışında kalan Şehitkamil ve Şahinbey İlçe Kongreleri için tarihlerin netleşmesi bekleniyor.

AK Parti Gaziantep’te kongreler süreci devam ediyor. Nizip ve Karkamış İlçe Kongreleri ile başlayan süreçte, geçtiğimiz hafta sonu İslahiye, Nurdağı ve Yavuzeli İlçe Kongreleri gerçekleştirildi. 11 Eylül Cuma günü yapılması beklenen Araban İlçe Kongresi ise Genel Merkez kararıyla iptal edildi. Söz konusu iptal, parti içerisinde tartışmalara neden oldu.

POLAT, YENİDEN SEÇİLDİ…

11 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen Yavuzeli İlçe Kongresi’nde değişim yaşanmadı. Kongrede, AK Parti Yavuzeli İlçe Başkanı Mehmet Ali Polat, tek liste ile aday gösterildi. Delegelerin oylarını alan Polat, yeniden ilçe başkanı seçildi.

İSLAHİYE’DE İKİ ADAYLI SEÇİM

AK Parti Nurdağı ve İslahiye ilçe kongreleri yapıldı.  İslahiye ilçesinde bir düğün salonunda gerçekleştirilen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Okunan mesajların ve yapılan konuşmaların ardından delegeler oy kullandı. Yapılan seçimde mevcut Başkan Mehmet Aslan 333 oy rakibi Ali Göl ise 52 oy aldı. 333 delegenin oyunu alan mevcut ilçe başkanı Mehmet Arslan, yeniden göreve seçildi.

NURDAĞI’NDA DEĞİŞİM OLMADI

Hafta sonu yapılan Nurdağı İlçe Kongresi’nde de değişim yaşanmadı. Tek başına seçimlere katılan Nurdağı İlçe Başkanı Ramazan Analık, delegeler tarafından yeniden göreve seçildi. Nurdağı Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen kongrede ise tek aday olan mevcut İlçe Başkanı Ramazan Analık 134 delegenin oyuyla tekrar seçildi.

TARTIŞMALI SÜREÇ

Yavuzeli, Nurdağı ve İslahiye kongrelerinin tamamlanması ile birlikte AK Parti Gaziantep’te, 5 ilçe kongresi tamamlandı. İptal edilen Araban Kongresi ve tartışmalı geçeceği tahmin edilen Oğuzeli kongresinin dışında kalan Şehitkamil ve Şahinbey İlçe Kongreleri için tarihlerin netleşmesi bekleniyor.

Kongreye AK Parti Gaziantep AK Parti milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Nejat Koçer, Müslüm Yüksel, Ahmet Uzer ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Latif Karadağ ile çok sayıda partili katıldı.

14 Eylül 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz