Kızılay’dan 700 kişiye iftar

Türk Kızılayı Şehitkamil Şube Başkanlığı’nca 700 kişiye iftar yemeği verildi.

Kızılay’dan 700 kişiye iftar

Şube Başkanı İsmail Güler ve ekibi Gazikent Uzay Çatılı Pazar Yeri ve Aktoprak İmam Hatip Okulu’nda kurdukları iftar sofrasıyla ihtiyaç sahipleri ile bir araya geldi.

Türk Kızılayı Şehitkamil Şubesi, bu yıl da Ramazan ayında yine yüzlerce kişiyle iftar yemeği verdi. Yaptıkları çalışmalarla takdir toplayan Şehitkamil Şubesi’nin kurduğu iftar sofrasıyla yüzlerce kişi aynı sofrada buluştu. Vatandaşlar, birlik ve beraberlik içinde oruçlarını açtı.

İKİ AYRI NOKTADA İFTAR SIFRASI KURULDU

Şehitkamil Şubesi’nde iki ayrı noktada iftar sofrası kuruldu. Gazikent Uzay Çatılı Pazar Yeri’nde kurulan iftar sofrasında iftar sofralarında, çok sayıda vatandaş bir araya geldi. Bir diğer sofra ise Aktoprak İmam Hatip Okulu’nda kuruldu. Burada da onlarca vatandaş bir aradaydı. Şube Başkanı İsmail Güler ve yönetimi, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ile gönüllüler, iftar yemeğinden almak isteyen vatandaşlara yardımcı oldu. Yemeklerini alan vatandaşlar, ezanın okunması ile hep birlikte oruçlarını açtı. Toplamda 700 kişinin iftar sonrasına katıldığı öğrenildi.

14 Mayıs 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz