Kış lastiği denetimi

Gaziantep’te şehirlerarası karayollarına çıkan yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlara yönelik kış lastiği denetimlerinde kural ihlali yapan 750 sürücüye işlem yapıldı. 114 araç da trafikten men edildi.

Kış lastiği denetimi

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama göre, 11 Ocak 2020 günü İl merkezi ve şehirlerarası karayollarında yapılan trafik kontrollerinde, 4 bin 464 araç kontrol edildi.

Trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye düşüren;6 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan,11 araç plakasına kırmızı ışık ihlalinden,201 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden,182 aracın tescil plakasına hatalı park etmekten,5 sürücüye dış ışık donanımı bozuk veya aykırı araç kullanmaktan,4 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten,1 sürücüye yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten,7 yayaya trafik ışıklarına uymamaktan,2 araç sahibine kış lastiği kullanmamaktan,1 sürücüye abartı egzoz kullanmaktan,1 sürücüye uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmaktan, 329 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten olmak üzere toplamda 750 sürücü, yolcu ve araç plakasına işlem yapıldı.

6 kişinin sürücü belgesine el konulduğu denetimlerde 114 araç da trafikten men edildi.

12 Ocak 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz