Kirazoğlu: “Hizmete adayım”

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Sait Kirazoğlu,iddiamız hizmet parolasıyla seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Kirazoğlu: “Hizmete adayım”

Başbakanlık Genelgelerinin hazırlanmasında aktif olarak çalışan ve birçok yönetmelik ve kanun tasarısının hazırlanmasına katkıda bulunan Kirazoğlu, bu bilgi ve birikimiyle memleketine hizmete aday olduğunu söyledi.

Çok sayıda eğitim, proje ve organizasyonun planlama ve yürütülmesinde görev alan Kirazoğlu, her görevin bir kutsallığı olduğunu kaydetti. Ak Parti teşkilatlarını ziyaret eden Kirazoğlu, gittiği her yerde büyük teveccüh gördü.

Mehmet Sait Kirazoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Ben bu topraklarda doğdum. Bu toprağın insanlarına hizmet etme heyecanım hiç dinmedi. Bugüne o heyecanım daha da arttı. Nasipte varsa aday olur ve milletvekili seçildiğim takdirde Gaziantep’e hizmet etmek büyük bir onurdur. Bu onuru her daim taşıyan biri olarak gittiğim her yerde şahsıma büyük bir teveccüh gördüm. Bu ziyadesiyle beni memnun etti. Aynı memnuniyeti inşallah 24 Haziran’dan sonra sürdüreceğiz. Halka hizmeti hakka hizmet bilen kültürden geliyorum. İnşallah bana inanan ve güvenenleri hiçbir zaman mahcup etmeyeceğim.

KİRAZOĞLU KİMDİR?

1973 yılında Gaziantep’de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini memleketinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra Başbakanlık’ta Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü bünyesindeki Bakanlıklar arası Koordinasyon, TBMM ile İlişkiler, Genelgeler Servisleri ve Etik Kurulu Sekretaryasında Başbakanlık Uzmanı olarak görev yaptı.

Başbakanlık Genelgelerinin hazırlanmasında aktif olarak çalıştı. Birçok yönetmelik ve kanun tasarısının hazırlanmasına katkıda bulundu. Çok sayıda eğitim, proje ve organizasyonun planlama ve yürütülmesinde görev aldı.

Eylül 2008 - Nisan 2009 arasında araştırma ve eğitim amaçlı olarak İngiltere`de bulundu. Ağustos 2009- Mayıs 2011 arasında Amerika Birleşik Devletleri`nde Syracuse Üniversitesinde (Maxwell School) -Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetişim ve Liderlik Odaklı- Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programını bitirdi. Ayrıca, Bilkent Üniversitesinde Yöneticiler için İşletme Yönetimi (Executive MBA) yüksek lisans programına katılmıştır.

2012’den bu yana Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmüş olup, Genel Müdürlükte Finans, Mali İşler, İnsan Kaynakları, Tedarik-Makine İkmal, Destek Hizmetleri-İdari ve Sosyal İşlerden sorumlu olarak görev yapmıştır. Ayrıca, alt şirketleri iken TPIC ve Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı yapmıştır.

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul’da düzenlenen 2016 Dünya Enerji Kongresi’nin Organizasyon Komitesinde görev yapmıştır.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

2 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz