KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Gaziantep’te CHP ile İyi Parti arasındaki Millet İttifakı’nın sancıları hala sürüyor. Geçen hafta iki partinin il başkanlarını birbirine düşüren ittifak atışması bu defa CHP’de yeni bir tartışmaya dönüştü.

KILIÇLAR ÇEKİLDİ

CHP’nin eski il yöneticilerinden Ali Kılıç, CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, milletvekilleri Bayram Yılmazkaya ve İrfan Kaplan hakkında disiplin süreci başlatılması için genel merkeze başvuruda bulundu.

Gaziantep’te CHP ile İyi Parti arasındaki Millet İttifakı, iki partinin il başkanlarını birbirine düşürdü. İyi Parti İl Başkanı Serkan Karakuş’un, “CHP bize destek vermedi” açıklamasına, CHP İl Başkanı Lütfi Demir yanıt verdi: “İyi Parti özeleştiri yapıp, nerede hata yaptığını tespit etsin. Asıl ihanete uğrayan biz olduk” dedi. Bu atışmansın yankıları sürerken, bir hamlede CHP’nin kendi içinden geldi.

ALİ KILIÇ DA TARTIŞMAYA DAHİL OLDU

CHP İl Başkanı Lütfü Demir ile İyi Parti İl Başkanı Serkan Kararkuş arasında yaşanan ittifak polemiğine Demokrat Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ö. Erdal Cömert’te dahil olmuştu. Cömert, “Hangisi ihanet içinde bilemiyorum ama ikisinin de yaptıkları hatalarla ittifaka ihanet ettiklerini düşünüyorum. İki il başkanı da hemen görevi bırakmalı görevlerinden istifa etmeli” açıklamasında bulunmuştu. Cömert’in ardında bu defa CHP’nin eski il yöneticilerinden Ali Kılıç da tartışmaya dahil oldu ve kimsenin beklemediği bir hamle yaptı.

İTTİFAK KARARINA UYMADILAR İDDİASI

CHP'li Ali Kılıç tarafından CHP Genel Merkezi'ne gönderilen dilekçede, İl Başkanı Lütfü Demir, milletvekilleri Bayram Yılmazkaya ve İrfan Kaplan hakkında disiplin süreci başlatılması istendi. Dilekçede, il başkanı ve milletvekillerinin Gaziantep'te Millet İttifakı'nın aldığı karara uymayarak aykırı davrandıkları belirtilerek, yüksek disiplin kuruluna başvurulduğu ifade edildi.

BELGELERLE BAŞVURU YAPILDI

Genel merkeze başvuruyu yapan parti üyesi Ali Kılıç, şöyle konuştu: "CHP Gaziantep örgütünü Millet İttifakından uzaklaştırıp parti üyelerini başka partiye kanalize eden İl Başkanı Lütfü Demir, Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan hakkında disiplin süreci başlaması noktasında yüksek disiplin kuruluna bilgileri, belgeleri ile başvurmuş bulunmaktayım."

18 Nisan 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz