Karkamış Belediyesi’nden Gençlik Şöleni

Karkamış Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla konser ve iftar programı düzenleyecek.

Karkamış Belediyesi’nden Gençlik Şöleni

Karkamış Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümünün kentte daha coşkulu yaşanması amacıyla büyük bir etkinliğe imza atacak. Milli Mücadelemizin 100. yılı dolayısıyla bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Karkamış Gençlik Şöleni’nde Murat Kekilli ve yerel sanatçılar sahne alacak. Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, 19 Mayıs Pazar günü Karkamış’ta iftar ve konser etkinliği düzenleyeceklerini açıkladı.

ALİ DOĞAN GENÇLERİN İSTEĞİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda koltuğunu Etiler İlkokulu 7/A Sınıfı öğrencisi Kübra Bozkurt'a devretmişti. Kübra Bozkurt’un ilk talimatı ise 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda yerel sanatçılar ve birde sürpriz sanatçı katılımıyla Karkamış’ta konser etkinliği düzenlenmesi olmuştu.

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kübra Bozkurt’un Milli Mücadelemizin 100. yılına yönelik isteği karşısında gençlerimize bir sözümüz vardı. Bu yıl 19 Mayıs mübarek Ramazan ayına denk geldi. Bizlerde hem Ramazan ayına yönelik bir iftar programı hem de gençlerimiz için bir konser etkinliği düzenlemeye karar verdik. Gençlerimiz ve halkımızla 19 Mayıs Pazar günü Karkamış Gençlik Şöleni’nde buluşacağız. Milli Mücadelemizin 100. yılını kutlayacağımız programda hem halkımızla sevgi, hoşgörü ve huzur içerisinde iftar sofrasında yer alacağız hem de Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan Milli Mücadelemizin 100. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşayacağız. Bu önemli etkinliğimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

MURAT KEKİLLİ VE YEREL SANATÇILAR SAHNE ALACAK

Karkamış Gençlik Şöleni kapsamında düzenlenecek Milli Mücadele’nin 100. yıldönümü etkinliklerinde Murat Kekilli’nin yanı sıra yerel sanatçılar Mehmet Göğebakan, Ümit Can İlhan ve Turgay İzol, sahne alacak.  Karkamış Belediyesi tören alanında yapılacak etkinlikler 19 Mayıs Pazar günü saat 18.45’te başlayacak.

15 Mayıs 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz