Karaduman’a twitter engeli

TSK tarafından Fırat’ın doğusuna yönelik düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’na operasyonuna destekleyen Gaziantep İl Genel Meclisi’nin son Başkanı Menderes Karaduman’ın twitter hesabı askıya alındı.

Karaduman’a twitter engeli

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) tarafından Fırat'ın doğusuna yönelik terör unsurlarını yok etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı 9 Ekim günü başlamıştı. Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturmak için başlattığı operasyona toplumun farklı kesimlerden büyük destek geldi.

KARADUMAN’DAN DESTEK

Barış Pınarı Harekatı’na destek verenler arasında Gaziantep İl Genel Meclisi son başkanı Menderes Karaduman da vardı. TSK’nın başlattığı operasyona twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla destek veren Karaduman’ın desteği bazı çevreleri oldukça rahatsız etti.

HESABI ASKIYA ALINDI

Kimi siyasetçilerin operasyon karşısında sessizliğe büründüğü dönemde Karaduman, Barış Pınarı Harekatı’na desteğini açık yüreklilikle ortaya koydu. Karaduman’ın attığı twetlerin ardından hesabı askıya alındı. Karaduman’ın hesabı twitter tarafından, taciz amaçlı olabilecek davranışlar sergilediği gerekçesiyle askıya alındı.

2018’DE DE ŞİKAYET EDİLMİŞTİ

Karaduman’ın twitter hesabı daha önce de askıya alınmıştı. Karaduman, dir dönem ABD’nin DEAŞ ile mücadele özel temsilcisi olarak görev yapan Diplomat Brett McGurk tarafından da geçtiğimiz yıl twitter yönetimine şikayet edilmişti.

13 Ekim 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz