KARA ŞUBAT

Gaziantep, son 3 hafta içerisinde Suriye’den peş peşe gelen şehit haberleri ile sarsıldı. Bir şehidimizin acısı yaşayamadan, bir başka şehit haberi yürekleri dağladı.

KARA ŞUBAT

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi Harekâtı kapsamında rejim unsularının saldırısı sonucu Şubat ayında 5’i Gaziantepli 16 askerimiz şehit düştü.

Gaziler diyarı Gaziantep, şehitlerine ağlıyor. Suriye’nin İdlip bölgesinde devam eden harekat kapsamında Gaziantepli 5 askerimiz şehit düştü. Son olarak rejim güçleri tarafından atılan bomba sonucu Tank. Söz. Er. Mecit Demir şehit oldu. Demir, dün düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

İLK ACI HABER 4 ŞUBAT’TA GELDİ

Gaziantep’e Şubat ayı içerisinde ilk acı haber 4 Şubat’ta geldi. İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda Piyade Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler ve Uzman Onbaşı Uğur Kurt’un şehit düştüğü haberi büyük üzüntü yarattı. 2 yıllık Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler,  protokol üyeleri ve vatandaşların katıldığı cenaze töreninin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

“HEP ŞEHİT OLMAK İSTİYORDUN”

Şehit Özler’in cenazesinde bir yakını tabutuna kapandığı şehidin ardından; "Sen böyle mi gelecektin? Kalk çok daha küçüksün. Kalk sana yakışmıyor burası" diye ağladı. Bir başka kadın yakını da, "Vatan sağ olsun. Sen hakkını helal et bize, hep şehit olmak istiyordun, dileğin gerçek oldu" dedi. Şehidin kardeşi Orhan Özler de yakınlarının sözleri üzerine, “Dileği gerçek oldu. Hakkını helal et" diyerek seslendi.

ŞEHİT KURT EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASIYDI

Aynı saldırıda şehit düşen bir diğer Gaziantepli askerimiz Uzman Onbaşı  Uğur Kurt ise 5 Şubat’ta düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Evli ve iki çocuk babası olan Şehit Kurt, gözyaşları arasında defnedildi.

10 ŞUBAT’TA BİR ŞEHİT DAHA

10 Şubat’ta ise Barışı Destekleme Harekatı kapsamında İdlib bölgesinde devam eden havaalanı inşaatında rejim unsurlarının havan ve top saldırısı Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz şehit oldu. Şehidin cenazesi düzenlenen törenin ardından götürüldüğü Asri Mezarlık'taki şehitlikte toprağa verildi.

ANNE: “GURUR DUYUYORUM”

Törende, şehit oğlunun fotoğrafına bakarak gözyaşı döken Hasan Açıkgöz'ü yakınları teselli etmeye çalıştı. Çok sayıda yakını da şehidin tabutuna kapanıp ağladı. Bu sırada şehidin annesi Süreyya Açıkgöz, oğluna "Gurur duyuyorum" diyerek seslendi. Akrabaları tabutun başında sinir krizi geçirdi. Bazı yakınları asker selamı vererek, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye bağırdı.

"BENİ BIRAKMA OĞLUM"

İdlip’ten bir acı haber de 20 Şubat’ta geldi. Rejimin düzenlediği hain hava saldırısında Tankçı Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk şehit düştü. Şehit Tankçı Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk için Bahaettin Nakıboğlu Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Adalet Bakan Yardımcısı Cengiz Öner, Gaziantep Valisi Davut Gül, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osman, AK Parti, CHP ve MHP milletvekilleri, bürokratlar, askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende, şehit oğlunun fotoğrafına bakarak gözyaşı döken Osman Ertürk, "Beni bırakma oğlum" diyerek tabuta sarıldı. Gözyaşlarına boğulan kardeşi Yasin ve annesi Hatice Ertürk ise yakınlarının yardımlarıyla ayakta durdu. Çok sayıda yakını da şehidin tabutuna kapanıp ağladı.

Gaziantep, 22 Şubat’ta gelen haberle bir kez daha sarsıldı. Rejim güçleri tarafından atılan bomba sonucu hemşehrimiz Tank. Söz. Er. Mecit Demir şehit oldu. Tankçı Sözleşmeli Er Mecit Demir'in için Bahaettin Nakıboğlu Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, AK Parti, CHP ve MHP milletvekilleri, bürokratlar, askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"BAŞIMIZ DİK OLACAK"

Törende, şehidin fotoğraflarına bakarak gözyaşı döken kardeşleri, "Seninle gurur duyuyoruz. Başımız dik olacak" diyerek tabuta sarıldı. Babasının vefat ettiği öğrenilen Şehit Demir'in gözyaşlarına boğulan annesi Nisa Karataş ise yakınlarının yardımlarıyla ayakta durdu. Şehidin tabutunun başına gelen yakınları ve yeğenleri de asker selamı verdi. Çok sayıda yakını da şehidin tabutuna kapanarak ağladı.

11 KARDEŞİ VARDI

Gaziantep İl Müftüsü Yardımcısı Mecit Demir'in öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından askerler tarafından omuzlara alınan Demir'in cenazesi, cenaze aracına taşındı. Demir'in cenazesi, Asri Mezarlıkta bulunan şehitlikte toprağa verildi.Şehit Mecit Demir'in 11 kardeş ve bekar olduğu öğrenildi.

23 Şubat 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz