Kanalizasyonda bomba bulundu

Gaziantep'te kanal temizliği yapan belediye işçileri, kanalın bacasında el bombası buldu.

Kanalizasyonda bomba bulundu

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Fırat Mahallesi 51 cadde üzerinde atık su kanalı temizliği yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri, 2 metre derinliğindeki bir kanalın bacasını vidanjör ile temizlemeye başladı. Vidanjörün sıkışması ve çekim yapmaması üzerine ise bir işçi bacadan aşağıya doğru sarkıtıldı. Bacaya sarkıtılan Kadir Tekyıldırım, hortumun ağzını tıkayan cismin el bombası olduğunu belirledi.

BOMBA İNCELENECEK

Önce üstlerine haber veren işçiler ardından ise polisi aradı. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik tedbirleri aldı. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri ve Olay Yeri inceleme ekipleri de bölgede çalışma yaptı. Bomba imha uzmanı ekipler, el bombasını delil torbasına koyarak, incelemek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

ÇOK KORKTUM

Bombayı bulan işçi Halil İbrahim Gündüz, kanal hattı temizliği yaptıklarını söyleyerek, “Kanal malzemesinin içinde katı malzeme olduğu için arkadaşımı indirdim. Bana, oraya bakarken arkadaşım el bombası bulduğunu söyledi. Ben de el bombasını elime aldım, üzerinde çekilmemiş pimi vardı. 155'i arayarak polisi çağırdım. Polis arkadaşların dediği yere bombayı bıraktım ve gerekli bilgiyi verdim. Bombayı alınca çok tedirgin oldum ve korktum” dedi.

5 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz