Kahraman şoför

Gaziantep'te bir dolmuşta kalp krizi geçiren yolcu, kahraman sürücünün duyarlılığı ile hastaneye yetiştirildi.

Kahraman şoför

Gaziantep'te Düztepe-Tugay hattında yolcu taşımacılığı yapan Salih Erdoğan idaresindeki dolmuşta bulunduğu koltukta kalp krizi geçiren şahıs aniden yere yığıldı. Yolcunun yere yığıldığını gören kahraman sürücü, hemen aracın dörtlülerini yakarak, güzergahtan çıktı. Hastaneye doğru giden sürücü, şahsı hastaneye yetiştirdi. Dolmuştan yolcuların kucağında indirilen şahıs, sedyeye konularak hastaneye götürüldü.

HEMEN HASTANEYE HAREKET ETTİ

Kahraman sürücü Salih Erdoğan, yaptığının insanlık görevi olduğunu söyleyerek, kendisinin yerinde kim olursa olsun aynı şeyi yapacağını söyledi. Şahsın sağlık durumunun iyiye gittiği yönünde bilgi aldıklarını belirten Erdoğan, "Normal güzergahımda ilerlerken bir ara hırıltı, ses duydum. Bir yolcunun fenalaştığını, kalp krizi geçirdiğini söylediler. Hemen yakınımdaki bir hastaneye doğru hareket ettim. Yolcuyu hastaneye yetiştirdik, kendisine uzun ve sağlıklı ömür diliyorum" dedi.

Kahraman sürücü, dolmuş gibi toplu taşıma araçlarına toplumda farklı gözle bakıldığını da belirterek, tüm yaya ve diğer araç sürücülerinin de kendilerine biraz saygılı olmalarını istedi.

25 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz