İŞTE CHP’NİN ADAY ADAYLARI

CHP’nin 24 Haziran Genel Seçimleri’nde Gaziantep’ten milletvekili olmak için başvuruda bulunan aday adaylarının listesi açıklandı.

İŞTE CHP’NİN ADAY ADAYLARI

31 aday adayının Gaziantep için başvuruda bulunduğu açıklandı. 31 kişilik aday adayı listesinde daha önceden de aday olmuş isimler yine çoğunlukta yer alırken, yeni isimler ise çok az sayıda kaldı. Aday adayları 9 Mayıs Çarşamba günü saat 19:00’da Kalender Plaza’da kamuoyuna tanıtılacak.

31 kişilik aday adayı listesinde kadın adayların azlığı dikkat çekti. CHP Gaziantep’te sadece 3 kadın başvuruda bulundu. Mesleklere bakıldığında ise en fazla adaylık başvurusu avukatlardan geldi. 31 kişilik listede 11 avukat yer aldı.

İşte CHP’nin Gaziantep’ten milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulunan isimler:

Adile Merve Altınbaş Yılmaz, Ahmet Bozgeyik, Akif Ekici, Ali Peri, Ali Sayın, Ali Serindağ, Bayram Yılmazkaya, Erdal Geçit, Erdinç Tütüncüler, Hamza Ağca, Hasan Aktaş, Hasan Öztürkmen, Hayri Öztürk, Hüseyin Yalçın, Hüseyin Cahit Kargıner, İrfan Kaplan, İsmail Çirkin, Mehmet Gökdağ, Mehmet Neşet Uçar, Mehmet Turan Gündoğdu, Merdan Delibalta, Mesut Karavelioğlu, Mustafa Aslan, Naci Kılıç, Nerin Türkmen, Nesrin Tuncel, Nizamettin Özseven, Ökkeş Kömüroğlu, Özgür Yılmaz, Selim Karahan ve Yılmaz Demirdelen   

9 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz