İSPATLA BAŞKAN!

İYİ Parti’nin hukukçu İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, hiçbir dayanak göstermeden Gaziantep ile ilgili korkunç iddialar ortaya attı.

İSPATLA BAŞKAN!

Kent gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında konuşan Hocaoğlu, Gaziantep’in uyuşturucu ticareti merkezi haline geldiğini iddia etti. “Ben hukukçuyum” diyen Hocaoğlu’na göre, “Uyuşturucu tedavi merkezlerine çıktığınızda, uyuşturucu alabiliyorsunuz.” Hocaoğlu’nun hem siyasi hem de hukukçu kimliğiyle ortaya attığı iddialara ilişkin varsa belge ve somut bilgileri yetkililerle paylaşıp paylaşmayacağı merak konusu oldu.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, kent gündemine ilişkin bir basın toplantısı düzenlendi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hocaoğlu, uyuşturucu, ulaşım ve siyasete dair açıklamalar yaptı. Toplantıya, İl Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. 

MUHALEFET YAPMAYACAĞIZ

Hocaoğlu, açıklamalarına bundan sonra her 15 günde bir kent gündemini değerlendirmek adına basın toplantısı düzenleyeceklerini söyledi. Tartışma yaratacak cinsten açıklamalarda bulunan Hocaoğlu, Gaziantep’te muhalefet yapmayacaklarını kaydetti. “Biz muhalefet partisi değiliz, biz muhalefet yapmayacağız” diyen Hocaoğlu, “İktidar hedefleyen, daha iyisini, daha güzelini yapmayı düşünen bir parti olacağız. Bizim muhalefetimiz kendimizle. Yaptığımızın daha iyisini yapmak için çalışacağız. Biz Gaziantep’in, ülkemizin en iyisine layık olduğunu düşünüyoruz. Kavga ile kırmayla bir yere varamayız. Kavga siyaseti yapmayacağız” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ GENEL BAŞKANIMIZ DÜŞÜNSÜN

Gaziantep’in için çalışan her kim olursa olsun yanında olacaklarını, destek vereceklerini ifade eden Hocaoğlu, şöyle dedi: “Biz önce Gaziantep’i düzeltmeyi istiyoruz. Bizim iktidar olabilmemiz için önce Gaziantep’te iktidar olmamız gerekiyor. Gaziantep’in oyunu almamız gerekir. Türkiye’nin oyunu almayı artık genel başkanımız almayı düşünsün diyelim. Türkiye’de birinci parti olmamız halinde şu anki partiden daha iyi olacağımızı düşünüyoruz.”

SANDIĞIN DİBİNDE KALDIK

Son seçimlere yönelik öz eleştiride bulunan Hocaoğlu, “Biz sandığın dibinde kaldık. Hiçbir ilçe belediyesini ve bize bırakılan Büyükşehir Belediyesi’ni alamadık. İki merkez ilçede tek bir meclis üyesi dahi çıkaramadık. Bu durumda başarılı olduğumuzu söylersek, başlamadan defteri kapatmış oluruz. Partimiz kurulalı iki yıl olmasına rağmen kongrelerimizi dahi yapamadık” şeklinde konuştu.

YANLIŞLARIMIZIN BİZE AKTARILMASINDAN RAHATSIZ OLMAYIZ

Sosyal medya üzerinden partiye yönelik olarak yapılan eleştirilerine de şu sözlerle yanıt verdi: “Biz burada birinci parti olmayı, iktidar olmayı istiyoruz. Bize yönelik eleştirileri gelerek yöneltebilirler. Basına da yansıyan bir kayyum istemi vardı. Görevi almamın ardından ‘Kayyum İstiyoruz’ diyerek mahkemeye başvuru yaptılar. Kayyum isteyen arkadaşlar, 4 tebligatı 4 ayda yaptıramadılar. 3 ayda 9 ilçe ve İl Teşkilatını kurarak kongre kararı aldık. 4 ayda tebligatı yaptıramayan arkadaşlar, kayyum olsa idiler durum ne olurdu bilemiyoruz. Umuyorum ki çok sayıda il ve ilçe başkanı adayımız olur. Partimizde herkes her şeye layıktır. Yanlışlarımızın bize aktarılmasından rahatsız olmayız.”

HOCAOĞLU’NDAN UYUŞTURUCU MERKEZİ İDDİASI

Aynı zamanda hukukçu olan Hocaoğlu, Gaziantep’in uyuşturucu ticaretinin merkezi haline geldiği iddia etti. İddiasına hiçbir dokümanla destekleyemeyen Hocaoğlu, “Uyuşturucu trafiğinin merkezi haline gelmiş. Hacıbaba Mahallesi abluka altına alınarak helikopter destekli operasyon yapıldı. Peki, o operasyon yapılacak hale bu mahalle nasıl geldi? Tıpkı Diyarbakır'daki hendek ve çukur operasyonları gibi. Hacıbaba mahallesi bu hale gelene kadar neredeydiler? Bunun hesabı soruldu mu? Benim araştırmalarıma göre Gaziantep'te uyuşturucu tedavi merkezleri çok yetersiz ve şehrin içinde kalmış durumda. Yani uyuşturucu tedavi merkezlerine çıktığınızda, uyuşturucu alabiliyorsunuz. Bunların önlemlerinin almasını gerektiğini düşünüyoruz. Gaziantep’te Suriyelilerin oluşturduğu mahalleler var.”

7 Kasım 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz