İşletmelere destek sunulmalı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, hükümet tarafından alınan pandemi tedbirlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşletmelere destek sunulmalı

Alınan tedbirlerin sağlık için gerekli olduğunu ifade eden Yıldırım,  işyerlerini kapatmak, faaliyetlerini kısıtlamak zorunda kalan işletmelere, kira desteği, nakit işletme desteği, uygun maliyetli kredi ve vergi ötelemesi gibi desteklerin sunulması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında düzenlenen Kabine Toplantısının ardından Koronavirüs Salgınına karşı alınan yeni tedbirler kamuoyuna duyuruldu. Kararlar arasında pek çok sektörden işletmelerin faaliyetlerinin geçici olarak sonlandırılması ve kısıtlanması kararı alındı. Kararı değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, bu süreçte işletmelerin zarar görmemesi için bir takım desteklerin gündeme alınması gerektiğini belirtti.

“OLUMSUZ SONUÇLAR GİDERİLMELİ”

Açıklamalarda bulunan Yıldırım, “Covid­-19 salgınının oluşturduğu riski yönetmek ve hastalığın yayılım hızını kontrol etmek amacıyla alınan tedbir kararlarının gerekliliğini ve önemini anlıyoruz.  Ancak alınan önlemlerin, mevcut durumun sonlanmasının ardından yaratabileceği olumsuzluklara zemin oluşturmasını önlemek için işyerlerini kapatmak, faaliyetlerini kısıtlamak zorunda kalan işletmelerimiz başta olmak üzere bir takım aksiyonlar alınması gerekmektedir.”

“İŞLETMELERE DESTEK VERİLMELİ”

İşletmelerin ayakta kalabilmesi için desteklerin şart olduğunu kaydeden Yıldırım, “Bu işletmelerimizin; kira desteği, nakit işletme desteği, uygun maliyetli kredi ve de vergi ötelemesi gibi uygulamalarla ticari hayattaki varlıklarının devamlılığı sağlanmalıdır. Aksi takdirde çarpan etkisiyle diğer sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerimizin de bu durumdan olumsuz etkilenmesi kaçınılmaz olacaktır” ifadelerini kullandı.

18 Kasım 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz