İŞ VALİ’YE DÜŞTÜ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz 26 Eylül’de toplu açılışı gerçekleştirilen “300 fabrika” tartışması sürüyor.

İŞ VALİ’YE DÜŞTÜ!

Muhalefet milletvekillerinin iddiaları karşısında AK Parti Gaziantep milletvekilleri adeta sessizliğe gömüldü. Ne sosyal medyadan ne de basın açıklaması ile olayın gerçek yönünü anlatmaktan kaçınan vekillerin suskunluğu karşısında Vali Davut Gül ise iddialara tek tek cevap veriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen 300 fabrika arasında bir tesisin sehven yazılması tartışmalara neden oldu. Muhalefet partileri tarafından kentte 300 fabrikanın faaliyete başlamadığı yönünde algı operasyonu başlatıldı.

YERİNDE AÇIKLAMALAR DA YETMEDİ

Artarak devam eden tartışmalar üzerine önce oda başkanları bir araya gelerek, adı geçen firmanın listeye sehven yazıldığını belirtti. Ardından ise Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, üretime başlayan firmaları tek tek ziyaret etti. Algı operasyonu yürütenlere bu da yetmedi ve tartışmalar devam etti.

TARTIŞMA DEVAM EDERSE…

Son olarak bir dönem MHP Gaziantep Milletvekili de olan ve şu an İYİ Parti İstanbul Milletvekili olan Prof. Dr. Ümit Özdağ da dün Vali Gül’e twitter üzerinden yanıt verdi. Vali Gül, gezinin ardından sosyal medya hesabından “Gaziantepli sanayicinin alın teri, göz nuru 5.OSB’nin varlığını ispatlamak için ulusal ve yerel basınla birlikte 5 saat fabrika gezdik. Tartışma devam ederse 300 fabrikanın sahiplerini size misafirliğe göndereceğiz. Güzel haberlerle mutlu olun! Lütfen” paylaşımı yaptı.

ÖZDAĞ’DAN VALİ GÜL’E YANIT

Özdağ, Vali Gül’’ün paylaşımını alıntılayarak, “Sayın Valim son 2 yılda açılan 300 fabrikadan kaç tanesi Can Tuğsuz'un ifade ettiği gibi 45 yıldır çalışıyor? 5 saat değil 25 saat gezseniz de bu sorunun cevabını vermeden gezi bitmez. Hâlâ dürüst ve cesur işadamlarının olması sizi şaşırttı mı yoksa” yanıtını verdi.

“TEK BAŞINIZA 5. OSB’NİN YOLUNU BULAMAZSINIZ”

Vali Gül ise Özdağ’ın paylaşımına şu sözlerle cevap verdi: “Sayın vekilim, Gaziantepli firmalar arasında 80 yıllık olan da var! Fabrikaları açılışa biz önerdik. Köklü firmaların yeni fabrikalarının resmî açılışını yaptık. Siz tek başınıza 5. OSB’nin yolunu bulamazsınız, haber verirseniz bir rehber eşliğinde tek tek gezdirelim.”

ÖZDAĞ: “SURİYELİ SIĞINMACILARIN YAŞADIĞI MAHALLELERİ GEZELİM”

Özdağ’dan Vali Gül’ün bu sözlerine karşılık gecikmedi. Gaziantep’in Suriyeli sığınmacı problemi olduğunu kaydeden Özdağ, “Sayın Valim, Siz daha vali değilken ben Gaziantep’te Organize Sanayi Bölgeleri’ni geziyordum. Gaziantep’te dile getirmediğiniz bir Suriyeli Sığınmacı problemi var. Dilerseniz sizinle Suriyeli Sığınmacıların yaşadığı mahalleleri gezelim. Size rehberlik yapmak isterim.” dedi.

AK PARTİLİ VEKİLLER SESSİZ KALDI

Tüm tartışmalar karşısında AK Parti Gaziantep Milletvekilleri ise temsil ettikleri şehre karşı yürütülen algı operasyonu karşısında sessizliği tercih etti. Milletvekilleri Ahmet Uzer, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu tartışmalara dair bir söz söyleyemedi. Vekillerin bu suskunluğu partilileri tarafından da tepkiyle karşılandı.  Vekillerin, neden böyle bir turum sergiledikleri ise merak konusu oldu.

30 Eylül 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER HABERLER