İL BAŞKANI BENİ ARAYACAKTI

AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, İl Başkanı Eyup Özkeçeci ile aralarında yaşanan ‘toplantı krizi’nin detaylarını HABER’e anlattı.

İL BAŞKANI BENİ ARAYACAKTI

Özkeçeci’ye sitemkâr açıklamalarda bulunan Teke, “İl Başkanının beni araması gerekiyordu, aramadı. Eğer arasaydı şehir dışında olmama rağmen bir günlüğüne dahi olsa Gaziantep’e gelip giderdim. O benim il başkanım. Asla saygıda kusur yapmam” dedi. Teke, il başkanlığına aday olmayacağı konusunda da net konuştu: “Aday değilim.”

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci ile Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke arasında geçtiğimiz hafta ‘toplantı krizi’ yaşanmıştı.  Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, gazetemize yaptığı açıklamada, olaya farklı bir boyut kazandırdı.

 

 

‘SOĞUK SAVAŞ’IN PERDE ARKASI

HABER’in dünkü sayısında ‘SOĞUK SAVAŞ’ başlığıyla okuyucularına manşetten duyurduğu haberin ardından AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke HABER Gazetesi’ne olayın detaylarını anlattı. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ruhi Aytaç’a yaşanan olayı anlatan Teke, kasıtlı bir şey olmadığını savundu.

İL DIŞINDAYDIM

Teke, İl Başkanı Eyup Özkeçeci’nin toplantıya katılmak için kendisini araması gerektiğini belirterek, böyle bir şeyin olmadığını kaydetti. Teke, sağlık problemlerinden dolayı il dışında olduğunu bildirdi ve “Beni arasaydı bir günlüğüne dahi olsa gelir toplantıya katılırdım” diye konuştu.

TALİMAT VERDİM

Teke, yaşanan olayı şu sözlerle aktardı: “il Başkan Yardımcısı Fatih Fedaioğlu, İlçe Başkan Yardımcım Süleyman Erçelebi’yi arıyor. Başkan Eyup Özkeçeci’nin haftalık ilçe başkanlığı toplantısına katılmak istediğini iletiyor. Talep bana bildirildiğinde sağlık sebeplerinden dolayı şehir dışındaydım. Başkanımızı en iyi şekilde ağırlamaları yönünde de talimat verdim.”

KASIT YOK

Yaşanan olayda kasıtlı bir şey olmadığını ifade eden Teke, “Tek sıkıntı İl Başkanımızın beni aramaması. Beni arasaydı, böyle bir sıkıntı yaşanmazdı. Olayda kasıtlı bir şey yok. Böyle bir şey kişiliğime yakışmaz. Ben İl Başkanıma saygıda kusur etmem” şeklinde konuştu.

ADAY DEĞİLİM

Hasan Teke, önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan kongrede de il başkanlığa aday olacağı yönündeki iddialar hakkında da net konuştu: “Açık ve net ifade edeyim. İl Başkanı adayı değilim.”

2 Eylül 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz