İKTİDAR OLACAĞIZ

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya, Kurucular Kurulu üyeleri ile kameraların karşısına geçerek, parti hedeflerini anlattı.

İKTİDAR OLACAĞIZ

Gaziantep’in sorunlarını bildiklerini, bunlara deva olmak için yola çıktıklarını anlatan Kaya, 2021 yılında yapılması beklenen olası bir erken seçime karşı hazırlık yaptıklarını söyledi: “Tedbirlerini alan bir partiyiz, ciddiyet içerisinde alıyoruz. Sürprizlere hazırlıksız yakalanan bir parti değiliz. Hedefimiz iktidar olmak.”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Gaziantep Kurucu İl Başkanı Avukat Ertuğrul Kaya, Kurucular Kurulu üyeleri Figen Akan, Damla Gültekin Atsan, Sabri Sayan, Mehmet Budak, Burhan İnal ve Ali Karakan ile basın toplantısı düzenledi. Parti politikaları, teşkilatlanma çalışmaları ve hedeflerini anlatan Kaya, birçok soruna da dikkati çekti.

“ÖTEKİLEŞTİRME DİLİNDEN ARINDIRMAK İSTİYORUZ”

Türkiye’nin birçok yerinde il örgütlenmelerine başladıklarını söyleyerek açıklamasına başlayan Kaya, sorunlara deva olma noktasında ellerini taşın altına koyduklarını aktardı. Kaya, “Ötekileştirme dilinden ülkemizi arındırmak istiyoruz” diye konuştu.

 “TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ ÖRSELENMİŞ DURUMDA”

Türkiye’de demokrasi ve adaletin örselenmiş bir durumda olduğunu söyleyen Kaya, insanların mutsuz, sanayicilerin ise geleceğe güvenle bakamadıklarını ifade etti. Ülkenin tüm sorunlara deva olmak istediklerini ifade ederek, şunları kaydetti: “Türkiye’nin her alanda itibar kaybetmesi, özgürlüklerin kısıtlanması bizleri üzüyor. Kadınlarımıza ilişkin şiddet hadiseleri acı verici pozisyonda. Çocuklarımızın geleceği ile ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Demokrasimiz, adaletimiz örselenmiş durumda. Şehirlerimiz hızlı, ağır, betonarme yapılardan kaynaklı büyük bir yük içerisinde. İnsanlar mutsuz, sanayicimiz geleceğe yönelik güvenle bakamıyor. Şu an ülkenin tüm sorunlarına DEVA olmak için buradayız.”

“HEDEFİMİZ İKTİDAR OLMAK”

 Bu karamsarlığa kayıtsız kalamadıklarını aktaran Kaya, toplumun her kesiminin sesi olacak bir teşkilatlanma gerçekleştireceklerini, hedeflerinin iktidar olmak olduğunu dile getirdi:  “Demokratik, çoğulcu, hukukun üstünlüğüne dayalı laik bir siyaset anlayışı güdüyoruz. Şehrimizin sorunlarını biliyoruz, bu sorunlara deva olmak istiyoruz. Toplumun her kesiminin sesi olacak, birleştirici bir teşkilatlanma gerçekleştireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gaziantep’imize, ülkemize hizmet etmek için buradayız.”

“AK PARTİ KURULUL İLKELERİNDEN UZAKLAŞTI”

Toplumda küçük bir zümrenin mutlu, genelinin ise mutsuz olduğunu kaydeden Kaya, bu mutsuzluğu giderecek politikalar üreteceklerini belirtti. AK Parti’de çeşitli kademelerde görev yaptığına da değinen Kaya, AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığı için Genel Başkanları Ali Babacan gibi partiden ayrıldıklarını ifade etti. 2001 yılında AK Parti’nin kurucular kurulunda yer aldım. Belediye meclis üyelikleri ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekilliği yaptım. Sonrasında milletvekili adayı olmak üzere görevimden istifa ettim. Uzun süredir siyasette yoktum. DEVA ailesine katılmaya karar verdim.”

3 BİNİ AŞKIN MÜRACAAT

Teşkilatlanma çalışmalarının da devam ettiğini söyleyen Kaya, DEVA Partisi’ne kent genelinde büyük bir talep olduğunu, resmi sitelerine 3 bini aşkın kişinin yönetim kademelerinde görev yapmak içim müracaatta bulunduğunu kaydetti: “Bu müracaatlar içerisinde elemeler ve görüşmeler yapıyoruz. Şahinbey ve Şehitkâmil ilçelerimiz ile birlikte diğer ilçelerimizin başkan atamalarını gerçekleştireceğiz.”

“ERKEN SEÇİME HAZIRLIKLARIMIZI YAPIYORUZ”

Ortak akla önem verdikleri, tüm kararları heyet olarak aldıklarını söyleyen Kaya, 2021 yılında yapılma ihtimali olan olası bir erken seçime karşı hazırlıklarını yaptıklarını söyledi: “2021’de yapılmasını beklediğimiz olası erken seçime hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Tedbirlerini alan bir partiyiz, ciddiyet içerisinde alıyoruz. Sürprizlere hazırlıksız yakalanan bir parti değiliz. Tüm sistemimiz, ekibimiz ile ciddiyet içerisinde hazırlığımızı yapıyoruz. Erken seçim olmadığı takdirde 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlere hazır olacağız.”

27 Temmuz 2020 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz