İki günde 3 kongre

AK Parti Gaziantep teşkilatında kongre süreci resmen başladı. İlçe kongreleri 29 Şubat Cumartesi günü Karkamış ile başlayacak. 

İki günde 3 kongre

1 Mart’ta Nizip ve Oğuzeli ile devam edecek. İki gün içerisinde üç ilçede kongreleri tamamlanmış olacak.

Ak Parti’de 7 Ekim 2019 tarihinde başlayan Olağan Kongre Süreci tüm hızıyla devam ediyor. Ak Parti Teşkilatlarında kongreler 29 Şubat’ta başlarken, en fazla merak edilen konu İl ve İlçe Teşkilatlarında değişim yaşanıp yaşanmayacağı konusu. Sürecin devam ettiği Gaziantep’te de geçtiğimiz yıl Aralık ayında yapılan delege seçimlerinin ardından İlçe Kongreleri için start verildi. Ak Parti Gaziantep’te ilk olarak 29 Şubat Cumartesi Günü Ak Parti Karkamış İlçe Kongresi yapılacak.

Delege seçimlerinin ardından Ak Parti Gaziantep’te gözler ilçe kongresine çevrildi. Geçtiğimiz hafta Gaziantep’e gelen Erzurum Milletvekilimiz ve Gaziantep Koordinatörü Zehra Taşkesenlioğlu Ban’ın ziyaretinin ardından kongre takvimi netleşti.  Ban ve AK Parti Gaziantep İl yönetimini kongre tarihleri belirlenen ilçelere ziyaretler gerçekleştirdi.

3 İLÇEDE TAKVİM AÇIKLANDI

AK Parti’nin Gaziantep teşkilatından yapılan görüşmelerin ardından 3 ilçede kongre takvimi belli oldu. Buna göre, kongre süreci 29 Şubat cumartesi günü gerçekleşecek Karkamış kongresi ile başlayacak. Ardından 01 Mart Pazar günü Oğuzeli ve Nizip ile devam edecek. Oğuzeli ve Nizip İlçe kongrelerinin de aynı günde yapılması planlandı. Nizip kongresi  saat 10:00’da, Oğuzeli ise saat 14:00’da yapılacak.

9 Şubat 2020 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz