HERKES OKUSUN

Fadıloğlu, ‘Okumak Geleceği Aydınlatır’ sloganıyla önemli bir projeyi daha hayata geçirdi

HERKES OKUSUN

Şehitkamil Belediyesi’nin 5 yıl önce hayata geçirdiği Kahvehaneden Kıraathaneye Geçiş Projesi meyvelerini veriyor. Proje kapsamında 100 noktada oluşturulan kütüphaneler sayesinde on binlerce kitap yüz binlerce kitapsevere ulaştırılarak okumaları sağlandı. Ayrıca hayata geçirilen farklı projelerle her yaştan kitapsevere farklı kitaplar ulaştırıldı.

Bugüne kadar hayata geçirdiği projeleriyle vatandaşa okuma alışkanlığı kazandıran hem de kitap severlere değişik eserler sunan Şehitkamil Belediyesi’nin projeleri takdir toplamaya devam ediyor. Projeleriyle toplumun sosyal yaşantısına dokunan Şehitkamil Belediyesi son 5 yılda hataya geçirdiği, başta Kahvehaneden Kıraathaneye Geçiş Projesi olmak üzere, Sokak Kütüphanesi Projesi ve okuma yazma bilmeyen kalmasın kampanyasıyla da toplumun gelişimine katkı sağlayacak önemli projelere imza atıyor.

Bu projelerle toplumun bütün kesimlerinden takdir toplayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Belediyecilik sadece yol, kaldırım ve park yapmak değildir. Belediyecilik doğumdan ölüme kadar her alanda topluma hizmet sunmayı gerektirir. Özellikle toplumun sosyal alanda gelişimine katkı sağlamak belediyelerin başlıca görevleri arasında yer alır. Bizde bu bilinçle özellikle ilçemizin kırsal bölgelerinde insanlarımızın faydalanmaları amacıyla önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

20 KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILACAK

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Şehitkamil Belediyesi, öğrencilerin eğitimlerine doğrudan katkı sağlamak amacıyla ilçe genelinde oluşturduğu 20 kütüphanenin açılışını törenle yapacak. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “20 mahallemizde oluşturduğumuz 20 gençlik kütüphanemizin toplu açılış törenine tüm halkımız davetlidir” dedi. Eğitim alnında gerçekleştirdiği yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ‘okumak geleceği aydınlatır’ sloganıyla önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Geçtiğimiz aylarda Şehitkamil Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında imzalanan kültürel işbirliği hizmet protokolü kapsamında Şehitkamil Belediyesi tarafından ilçe genelinde 20 mahallede oluşturulan 20 gençlik kütüphanesinin açılışı düzenlenecek törenle yapılacak. Toplu açılış 30 Mart Cuma günü saat 15:00’da Beykent Necmettin Erbakan Sosyal Tesisinde yapılacak.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şunları söyledi: “Şehitkamil Belediyesi olarak ilçe genelimizdeki öğrencilerimiz için ‘Gençlik Kütüphanesi’ adıyla 20 mahallemizde 20 kütüphane oluşturduk. Yaklaşık 2 bin kitaplık nitelikli kütüphanenin yanı sıra öğrencilerimiz için oluşturulan bilgisayar donanımlı sınıflarda internet ortamında elektronik kitaplara ulaşma imkanı sağlıyoruz. Öğrencilerimizin; ders çalışmaları, ödevlerini ve araştırmalarını yapmaları için kütüphanede alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından teknik destek veriliyor. Ayrıca, gençlerimizin fiziki ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmak üzere Gençlik Kütüphanesi içerisinde satranç, masa tenisi gibi sportif ve sosyal etkinlikler de gerçekleştiriyoruz. İlçe genelinde yapımını tamamladığımız 20 kütüphanemizin açılışı 30 Mart Cuma günü Beykent Necmettin Erbakan Sosyal Tesisinde saat 15:00’da yapılacaktır. 20 mahallemizde oluşturduğumuz 20 gençlik kütüphanemizin toplu açılış törenine tüm halkımız davetlidir.”

AÇILIŞI YAPILACAK KÜTÜPHANELER

29 Ekim Gençlik Kütüphanesi, Abdulkadir Aksu Gençlik Kütüphanesi, Aktoprak Gençlik Kütüphanesi, Aydınlar Gençlik Kütüphanesi, Başak Konutları Gençlik Kütüphanesi, Bedri İncetahtacı Gençlik Kütüphanesi, Bosna Hersek Gençlik Kütüphanesi, Eyüp Sultan Gençlik Kütüphanesi, Karacaoğlan Gençlik Kütüphanesi, Kocatepe Gençlik Kütüphanesi, Mehmet Akif Ersoy Gençlik Kütüphanesi, Mütercim Asım Gençlik Kütüphanesi, Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Kütüphanesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Gençlik Kütüphanesi, Onat Kutlar Gençlik Kütüphanesi, Pirsultan Gençlik Kütüphanesi, Seyrantepe Gençlik Kütüphanesi, Şirinevler Gençlik Kütüphanesi, Yeşilova Gençlik Kütüphanesi, Zeytinli Gençlik Kütüphanesi açılışına yoğun katılım olması bekleniyor.

PROJELERDEN YÜZBİNLER FAYDALANDI

Toplumun eğitim seviyesinin yükseltilmesine yönelik projelere büyük önem verdiklerini dile getiren Başkan Fadıloğlu bu kapsamda milli eğitime katkılarının yanında, toplumun okuma alışkanlığını arttırmak amacıyla da değişik projeler hayata geçirdiklerini belirterek şunları söyledi: Sokak Kütüphanesi Projesi, ilçe genelinde Anneler Parkı ve Oyuncakistan Parkı içerisinde uygulanıyor. 2 yıl önce uygulanmaya başlanan proje, ‘Al Götür Okunmasını İstediklerinde Birlikte Getir’ sloganıyla uygulanıyor. Sokak kütüphanesi içerisinde her yaştan kişiye hitap edecek kitaplar bulunuyor. Projeden bugüne kadar binlerce kişi faydalandı. Kahvehaneden Kıraathaneye Geçiş Projesi, 5 yıl önce uygulanmaya başlandı. Proje, ilçe genelinde 100 farklı noktada uygulanıyor. Proje, vatandaşın boş vakitlerini kitap okuyarak değerlendirmesine olanak sağlıyor. Kıraathane kültürünün tekrar canlanmasını sağlayan projeden bugüne kadar on binlerce vatandaş faydalandı”

28 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz