Hedefleri olan partinin neferi olacağım

Bilgi, birikimi ve tecrübesini Gaziantep adına kullanmak için siyasete girmeye karar verdiğini kaydeden Güzeldal, “hem yeminli mali müşavir, hem de hukukçu kimliğimle meclise katkı vermek istiyorum" dedi.

Hedefleri olan partinin neferi olacağım

Güzeldal’ın 9 yılık devlet tecrübesinin yanı sıra iş dünyasındaki tanınırlığı artı olarak gösteriliyor. 2 üniversite bitiren Güzeldal, Gaziantep’teki sanayicilerin, iş dünyasının sesi kulağı olmayı hedefliyor.

Uzun yıllardan beri kamu ve özel sektör tecrübesinin bulunduğunu ifade eden Ömer Güzeldal, "1974 Gaziantep'te doğdum. 1994 Gaziantep Anadolu Lisesi’ni bitirdim. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Hukuk Fakültesinden mezun oldum. İyi derece İngilizce, orta derece Almanca biliyorum, evli ve 3 çocuk babasıyım. 8.5 yıl maliye bakanlığında üst düzey bürokrat olarak çalıştım, daha sonra özel sektörde kendi işimi yapmaya başladım. Şu anda yeminli mali müşavir olarak çalışıyorum. Hem kamu hem özel sektör tecrübem var” diye konuştu.

Neden Ak Parti'den aday adayı olduğuyla ilgili olarak Güzeldal, "Siyasete Ak Parti'de başladım, Ak Parti'de de siyasi hayatımı sürdüreceğim. Neden Ak Parti sorusuna gelince, Ak Parti diğer partilerden farklı. Diğer partiler günlük sıkıntılarla boğuşurken Ak Parti, 2023 ve 2071 hedefleriyle geleceğe yönelik programlar yapıyor. AK Parti, sağlıkta yaptığı reformlarla dikkatleri üzerine çekti. Ekonomide, sosyal devletçilikte halkın hep yanında oldu. Eğitim ve ulaşımda önemli hizmetlere imza attı. Halkın vefası baskın gelecektir. Milletimiz istikrar sürsün diye partimize gereken desteği yapacaktır” dedi.

Ömer Güzeldal iş tecrübesinin yanı sıra OSPAM Derneğinde Genel Sekreter olarak görev yapıyor ve son yıllarda çok kez Avrupa Şampiyonu olan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübünde Başkan Yardımcısı olarak Gaziantep’e sosyal alanda da hizmet ettiğini söyledi. 

8 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz