Hedef Şampiyonlar Ligi

Kadınlar 1. Lig’inde Gaziantep’i temsil eden ALG Spor, son 3 yılda büyük başarılara imza attı.

Hedef Şampiyonlar Ligi

 Ligde şehrimizi başarıyla temsil eden temsilcimiz, Süper Lig'de ve Avrupa'da şampiyonluk için çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ediyor.

Gaziantep'te faaliyet gösteren ve son üç yıldır yer aldığı tüm liglerde şampiyon olarak bir üst lige çıkan ALG Spor, şu an yer aldığı birinci ligde de şampiyon olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyor. Üst üste aldığı başarılı sonuçlar ile dikkat çeken kadın futbol takımı, bölge için gurur kaynağı olurken, bölgedeki kız çocukları ve genç kızlar için de hem heyecan kaynağı hem de umut oluyor.

YABANCI OYUNCULAR DA VAR

ALG Spor takımının bayan futbolcuları arasında, Nijerya ve Ukrayna'dan 4 yabancı oyuncu bulunuyor. Kulüp başkanı erkek olan takımın, 5 kişilik teknik kadronun 4'ü de erkek antrenörlerden oluşuyor. Hocalarının verdiği antrenman ve çalışma programına harfiyen uyan kadın futbolcular, sergilediği oyun ise beğeni topluyor. Çalışma azmi ve temposu ile erkek futbolcuları gölgede bırakırken kadın oyuncular, performansı ve tekniği ile de antrenörlerin takdirini topluyor.

ALİ GÖZCÜ: "DESTEK VERME KARARI ALDIK"

Takımın kurucusu olan ve maddi manevi her türlü desteği sağlayan Başkan Ali Gözcü, futbol takımını sosyal sorumluluk bilinci ile kurduklarını ifade etti. Hedeflerinin Avrupa olduğunu belirten Gözcü, "Ülkemizde erkek futboluna ilgi çok fazla ama kadın futboluna o kadar ilgi yok. Biz de ALG Tekstil firmamızla kadın futboluna destek vermek istedik. Bu nedenle de başladığımız güçlü bir şekilde bu işe girerek önce üçüncü ligde, sonra da ikinci ligde şampiyon olarak birinci lige çıktık. Bu yıl hedefimizde de birinci ligde şampiyon olmak var. Ciddi alt yapı çalışmalarımız var. Önemli transferlerimiz var. Geçmişte şampiyon olan kadrolarımızı bozmadan, takımımızı önemli oyuncularla kuvvetlendirmeye devam ediyoruz. Bu nedenle bu sene 11 yeni transferimiz var. Amacımız Türkiye Kadınlar 1. Fubol Ligi'nde şampiyon olmak, Gaziantepimizi Türkiye'de ve Avrupa'da temsil etmek istiyoruz" dedi.

AMACIMIZ KADIN FUTBOLUNA DİKKAT ÇEKMEKTİR

Takım kurulduğu günden itibaren hocalık yapan ve başarılarda önemli payı olan temel amaçlarının kadın futboluna dikkat çekmek olduğunu aktaran Teknik Direktör Abdullah Dağdeviren ise, "ALG Spor ile 3 yıldır çalışıyoruz. Yani tabiri caizse bu takımı yoktan var ettik. Bu takımla üçüncü ligde namağlup şampiyon olarak ikinci lige çıktık. Daha sonrasında ise geçen sene ikinci ligde şampiyon olarak birinci lige çıktık. Bu sene hedefimiz yine şampiyon olmak ve Avrupa ile Türkiye'de söz sahibi bilinen bir takım olmaktır. Bunun için çok çalışıp çok çabalıyoruz. Bunun dışında bir başka amacımız da kadın futboluna dikkat çekmektir. Gaziantep'te kadın futbol takımı olarak bir ilkiz biz. Kendimizi daha fazla göstermek ve ilgi çekmek için de müthiş transferler yaptık. Şimdi yeni sezon hazırlıklarına da güçlü bir şekilde devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ALG SPOR İLE KADIN FUTBOLUNDA CİDDİ BİR İLERLEME KAYDEDİLDİ

ALG Spor Kadın Futbol Takımı Kaptanı Aslı Canan Sabırlı da "Türk futbolunda herkesin bildiği gibi erkek egemenliği var ama şu an Gaziantep bölgesinde Başkanımız Ali Gözcü sayesinde kadın futbolunda ciddi bir ilerleme kaydedildi. Ben de ALG Spor Kadın Futbol Takımı'na geçen sene katıldım. Şu an birinci ligdeyiz. Birinci lig için yaklaşık 3 aydır sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Umarım şampiyon oluruz" diye konuştu.

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Ekim ayında başlayacak olan yeni sezon için hazırlıklarına devam eden ALG Spor, yaz döneminde Nevşehir ve Gaziantep'te yaptığı kamplarla hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yıl çıktıkları Süper Lig'de ve Avrupa'da şampiyonluk için yoğun tempoda çalışmalarına devam eden temsilcimiz, oldukça iddialı.

26 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz