HEDEF 2 MİLYON

Gaziantep turizmde hedef büyülttü. Geçen yıl 1 milyonu aşkın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği kentte bu yıl hedef 2 milyon turist. ..

HEDEF 2 MİLYON

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kente 12 ay boyunca turist getirmeyi başardıklarını belirterek, “Otel işletmecisi arkadaşlarla görüşüyoruz ve yatak kapasitelerinin doluya yakın olduğunu, çok memnun olduklarını dile getiriyorlar. Amacımız geçen yıl ki turist sayısını iki katına çıkarmak. Hatta bizim hedefimiz artık her yıl 2 kat büyüme” dedi.

Gastronomi dalında, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) "Yaratıcı Şehirler Ağına" giren Gaziantep, turist akınına uğruyor. Gastronomi alanında ününü dünyaya duyuran Gaziantep, hem yerli hem yabancı turistlerin cazibe merkezi haline geldi.

12 AY BOYUNCA TURİST GETİRMEYİ BAŞARDIK

 Her geçen gün turizmde hedefin büyüdüğü kentte, 2018 yılında 1 milyon turist hedefi yakalandı.  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizm verilerini sürekli takip ettiklerini söyledi. Geçen yıl 1 milyon turist hedefini yakaladıklarını anlatan Fatma Şahin, “Normal şartlarda Gaziantep turizmi için ocak ve şubat ayları bir anlamda ölü zamanlardır ama turlar o kadar güzel bir şekilde gelmeye devam ediyor ki şükürler olsun kente 12 ay boyunca turist getirmeyi başardık” diye konuştu.

HEDEFİMİZ ARTIK HER YIL 2 KAT BÜYÜME

“Bir de gelen turistlerin şehrimizde 3-4 gün kalmasını sağlamayı başardık” diyen Şahin, şunları kaydetti: “Bunlar bizim için çok önemli. Otel işletmecisi arkadaşlarla görüşüyoruz ve yatak kapasitelerinin doluya yakın olduğunu, çok memnun olduklarını dile getiriyorlar. Keza yemek içme işiyle uğraşan işletmelerimizde de aynı durum söz konusu. Amacımız geçen yıl ki turist sayısını iki katına çıkarmak. Hatta bizim hedefimiz artık her yıl 2 kat büyüme.”

YETER Kİ İNANIP HEDEFLERİMİZE YÜRÜYELİM

Anadolu'ya gelen turistleri Gaziantep'e de çekmeleri gerektiğini kaydeden Fatma Şahin,”Bunu başardığımızda hedeflerimizi çok kolay aşabiliriz. Bunu başardığımızda Anadolu'nun tamamında turizm daha hareketli olur. Mesela Gaziantep'i geliştirirsek Konya'ya gelen turist sayısını da 10 milyona çıkarabiliriz. Çünkü bu bölgeye gelen turist kültürel mirasla tüm şehirlerimizi gezmeli. Bu kapasite Anadolu'da var. Yeter ki inanıp hedeflerimize yürüyelim” şeklinde konuştu.

HEDEF 2 MİLYON

Turizm alanında bu yıl içerisinde önemli yatırımların hayata geçirileceğinden bahseden Şahin, şöyle konuştu: “Allah'ın izniyle bazı yatırımlarımızı da tamamladığımızda kültürel gezi amacıyla kente gelen turist sayısını 3 katına çıkarabiliriz. Bunun için çalışacağız. Bunlar uzun soluklu çalışmalar. Bu yıl 2 milyon turisti yakalarsak gelecek yıllarda hedeflediğimiz sayılara ulaşmamız daha kolay olacak.”

10 Nisan 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz