Hatem’de başarılı operasyonlar gözlüğüne veda etti

Gaziantep’te 23 yaşındaki Melike Kılıçaslan Hatem Göz Kliniğinde "göz içi mercek" uygulaması ile gözlükleriyle vedalaşarak sağlığına kavuştu.

Hatem’de başarılı operasyonlar gözlüğüne veda etti

Çocukluğundan beri kalın camlı gözlük kullanmak durumunda kalan Kılıçaslan bu durumdan çok rahatsızlık duyuyordu. Birçok araştırma yapan Kılıçaslan tavsiye üzerine Özel Hatem Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Cem Öztürkmen’e ulaştı. Dr. Cem hastayı muayene ettikten göz içi mercek uygulamasıyla gözlüklerinden tamamen kurtulabileceğini ifade etti. Bunun üzerine Kılıçaslan, ameliyat olmaya karar verdi. Ameliyatı başarılı bir şekilde geçen Kılıçaslan artık gözlük kullanmadan uzağı, yakını ve orta mesafeyi net görebiliyor.

Başarılı operasyonu gerçekleştiren Dr. Öztürkmen “Excimer lazer için uygun olmayan gözlere alternatif olarak geliştirilen Fakik lensler implante edilir. Fakik lens implantasyonu korneasi uygun olmayan hastalara uygulanan bir yöntemdir. Fakik lensi Excimer lazerden ayıran bir diger özellik ise geri dönüşümlü olabilmesidir. Hastanın isteği doğrultuda Fakik lens yerinden çıkartılıp hastaya farklı tedavi yöntemleri uygulanabilir.18 yaşını doldurmuş olup göz derecesi 2 yıl içerisinde ilerleme göstermeyen tüm hastalara detaylı muayene sonrası uygulanır. Kalın camlı gözlüklerinden kurtulmak için bize başvuran Melike hanıma Fakik-IOL uygulamasını yaptık . Ameliyatımız sadece 15 dakika sürdü. Herhangi bir bayıltma ve uyuşturma işlevine gerek duymadan başarılı bir şekilde ameliyatını gerçekleştirdik. Hastamızın sağlık durumu gayet iyi, şu an yüzde 100 görüyor. Artık ömrü boyunca gözlük kullanması gerekmeyecek. Gerçekten çok yüz güldürücü ve çok başarılı bir ameliyat oldu. Hastamız da çok memnun ve mutlu” dedi.

17 Ekim 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz