HASTALARA ÜCRETSİZ

Gaziantep’te bir süredir özel hastanelerde yaşanan koronavirüs test ücreti tartışmaları Vali Gül’ün girişimleriyle son buldu.

HASTALARA ÜCRETSİZ

Özel hastane yöneticileri ile videokonferans üzerinden bir toplantı gerçekleştiren Gül, fiyat politikasını değerlendirdi.  Gül, kentte Covid-19 tedavisinde ilave ücret alınmayacağını bildirerek, testlerin hastalara ücretsiz, isteye bağlıda ise azami 250 TL karşılığında yapılacağını kaydetti.

FİYAT POLİTİKASI VE PANDEMİ DEĞERLENDİRİLDİ

Valisi Davut Gül, faaliyet gösteren özel hastane yöneticileri ile videokonferans üzerinden bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Vali Gül, toplantının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, özel hastanelerin yöneticileriyle fiyat politikası başta olmak üzere pandemiyi değerlendirdiklerini kaydetti.

HASTALARDAN TEST ÜCRETİ ALINMAYACAK

Gül, özel hastanelerde PCR testinin hastalara ücretsiz, isteğe bağlı yapılanlarda ise azami 250 TL alınacağını duyurdu. Gül, paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Özel hastanelerin yöneticileriyle fiyat politikası başta olmak üzere Pandemiyi değerlendirdik. Covid-19 Tedavisinde ilave ücret alınmayacak. Farklı tedavi yapıldığında mutlaka faturalandırılacak.Hastaların Pcr testi ücretsiz,isteğe bağlı yapılanlarda ise azami 250 TL alınacaktır.”

2 Aralık 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz