HANIM REİS’İN FENDİ CHP’Lİ SUCU’YU YENDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, meclis toplantısında kendisinin de rol aldığı 3 dakikalık videonun bütçesini eleştiren CHP Meclis Üyesi Mehmet Sucu’yu pişman ettirdi.

HANIM REİS’İN FENDİ  CHP’Lİ SUCU’YU YENDİ

CHP’li Sucu’nun “yaptığınız reklam filminin 220 bin liraya ihale edildiği, ekonomik krizin yaşandığı günümüzde bunun nasıl yapıldığını sormak istiyorum” sözleri üzerine Fatma Şahin’in “Ben Antep’im diye çıkın film yapın, daha ucuzunu aynı kalitede yapın, bu kardeşiniz masrafını ödemezse şerefsizdir” diyerek yumruğunu masaya vurdu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eylül ayı toplantısının birinci birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Birleşimde, 35 gündem maddesi görüşülmek üzere ilgili komisyona oy birliğiyle gönderildi, 5 madde ise gündeme alındı.

TARTIŞMALARA SAHNE OLDU

Gündem maddelerinin oylanmasının ardından CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Sucu söz aldı. Konuşmasını yerel bir gazeteye dayandıran Sucu Gaziantep’in gastronomi şehri olduktan sonra pahalı bir kente dönüştüğünü savundu. Sucu, daha sonra sözü geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve Fatma Şahin’in de rol aldığı 3 dakikalık filme getirdi.

Sucu, “Sizin de tanıtımını yaptığınız reklam filminin 220 bin liraya ihale edildiği, ekonomik krizin yaşandığı günümüzde bunun nasıl yapıldığını sormak istiyorum. Bize gelen bilgiler doğrultusunda yazılı olarak cevaplanması istemiyle size sormak istedik. Soru önergemizde, ‘Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in şehrin tanıtımı ile ilgili 3 dakikalık reklama 220 bin lira ödediği kamuoyunda büyük bir yankı bulmuştur. Ülkemizde ekonomik krizin boy gösterdiği günlerde yapılan bu harcamayı CHP Grubu olarak soruyoruz. Hangi firmaya, ne şartlarla bu ihalenin verildiği sorusunu yazılı olarak cevaplamanızı sizden istiyoruz. Bu konu kentimizde büyük bir yankı buldu” dedi.

KONU SADECE CHP’DE YANKI BULDU

Sucu’nun eleştirilerine Fatma Şahin’den yanıt gecikmedi. Sucu’nun eleştirisine “Bu konu yalnızca CHP’de yankı buldu” sözleri ile cevap veren Fatma Şahin, “Sizi esefle kınıyorum, milyonlarca insanın izlediği, şehir tanıtımında duygu yoğunluğu ile herkesin ne kadar güzel olmuş yorumunda bulunduğu, birçok insanın bu reklam filmini izledikten sonra Gaziantep’e gelmek için karar aldığı, bir reklam filmini kınamanızı hiç anlamıyorum” diye konuştu.

TEPKİYİ ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM

Fatma Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “CHP’nin, Atatürk’ün kurduğu bir partinin, dünyayı tanımaması, dünyadaki gelişim ve bilişimi bilmemesini anlamıyorum. Sınırların kalktığı bir dünyada insanları, ‘Kapadokya’ya gelen bir turisti ya da Antalya’ya gelen bir turisti nasıl Gaziantep’e getiririm?’ diye gayret ederken; bu film için gayret sağlarken, buna tepki gösterilmesini anlamakta güçlük çekiyorum.”

DAHA UCUZA YAPIN MASRAFINI BEN ÖDEYECEĞİM

Eleştirinin kolay olduğunu ifade eden Şahin, eleştiriyi yaparken de dünyayı iyi tanımak gerektiğini söyledi. Fatma Şahin, şunları kaydetti: “Bu filmi çekmek için 40 kişi yaklaşık 15 gün boyunca, 3 ay önce oturdu çalıştı. 40 kişinin buraya gelmesinin, birinci sınıf aletlerle bu çekimleri yapmasının elbette bir maliyeti var, bu işi bütçelemek gerekiyor. Bu filmin aynı kalitesinde siz oynayın, Ben Antep’im diye siz söyleyin, siz daha ucuza yapın masrafınızı ben ödeyeceğim.

ÖDEMEYEN ŞEREFSİZDİR

Sizin benimle birlikte ‘Ben Antep’im’ deyip; bu filmin içerisinde oynamanız gerekiyordu. Pişman olduğum şeyi yapmam, daha ucuzunu aynı kalitede yapın, bu kardeşiniz masrafını ödemezse şerefsizdir. CHP ne kadar küçük düşündüğünü söylüyor. Bunu size söyleyene, ‘bu filmi daha uyguna yapabilir miyiz?’ diye sormanız gerekiyor. Üç milyon insan Gaziantep’e nasıl gelecek? Bu şehir için benim hedefim ve iddiam var. Ben Antep’im diye çıkın film yapın, daha kalitesini ucuza yaparsanız, ben cebimden ödeyeceğim.”

FATMA ŞAHİN’DEN UĞUR KALKAN’A TEKLİF

Fatma Şahin, videonun maliyeti ile ilgili olumsuz haberlerle konuyu ulusal gazetelere taşıyan CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan’a da bir teklifte bulundu. Şahin, “CHP’nin bunu gündeme almasına çok üzülüyorum. Bunu size söyleyen kişiye önce sizin tepki vermeniz gerekiyor. Bunu size söyleyen kişiye önce sizin tepki vermeniz gerekiyor. Büyükşehir meclis üyelerimizin hepsine teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olmayan bir meclis üyesi, şehri aşağı çekiyor. Ulusal medyaya yalan yanlış haberlerle çıktığı zaman, şehri aşağı çekiyor. Şehri aşağı çekmeye kimsenin hakkı yok. O arkadaşımıza da burada söylüyorum, kendi çıksın oynasın aynısını daha kaliteli daha ucuza yapsın, kendi maaşımdan ödeyeceğim. Bu şehir kimse aşağı çekmesin. Bir arkadaşımızın yaptığı ulusala taşınacak negatif bir şeyde bu şehre yazık oluyor” diye konuştu.

BURADA TARTIŞILMASININ ANLAMI YOKTUR

Toplantıda söz alan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şunları söyledi: “EKAP üzerinden ihaleler gerçekleşmemiş ve gerçekleşmiş ihalelerin ne şartla, ne şekilde yapıldığının açıklaması var. Basında da bunların ne şartlarla yapıldığının dökümü var. Tekrar burada soruyor olmaktan çok denetim komisyonlarımız var, bu konuyla ilgili teknik bilgide sistemde mevcut. Burası bakkal dükkanı değil, yapılan işlemlerin hepsi incelemeye tabi. Bunu burada sormanın bir manası yoktur.”

FATMA ŞAHİN’DEN FESTİVALE DAVET

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 40 ülkeden dünyaca ünlü 41 şefin katılacağı 20-22 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenecek GastroAntep Festivali’ne meclis üyelerini davet etti. Meclis üyelerine seslenen Başkan Fatma Şahin. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) “Yaratıcı Şehirler Ağına” dahil edilerek adını tüm Dünya’ya duyuran Gaziantep’in, gastronomi alanında elde ettiği unvanı, uluslararası bir festivalle taçlandırılacağını bildirdi,  20-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek GastroAntep Festivali’ne tüm meclis üyelerini davet etti. Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Geliştirme Vakfı (GAGEV)’in ev sahipliğinde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) ve Türk Hava Yolları (THY) çok sayıda kurum ve kuruluşların desteğiyle gerçekleşecek Gaziantep Uluslararası Gastronomi Festivali’nin yerli yabancı yüzlerce profesyonelle gezgini ağırlayacağını kaydetti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GastroAntep Festivali’nde birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir kortejin kurulacağını bildirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 14 Eylül 2018 Cuma günü saat 15.00’da toplanmak üzere dağıldı.

10 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz