GÜZELBEY DE Mİ BABACAN DEDİ?

AK Parti Gaziantep teşkilatında Ali Babacan istifaları yaşanıyor. Yeni parti kuracağı konuşulan Ali Babacan’ın yanına yer alacağı belirtilen 100’den fazla partilinin istifa ettiği öne sürülüyor.

GÜZELBEY DE Mİ BABACAN DEDİ?

 İstifasını verenlerin arasında Eski Milletvekili Özlem Müftüoğlu’nun da ismi geçiyor. Abdullah Gül’e yakınlığıyla bilinen Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Asım Güzelbey’in Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti için çalıştığı öne sürülüyor.

Yine yeni partinin ikinci adamı gözüyle bakan Mehmet Şimşek’ten dolayı Gaziantep’te Ak Parti içinde istifaların olacağı öğrenildi. Mehmet Şimşek’e yakınlığıyla bilinen Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz’ın da istifasını vererek yeni partiye geçeceği konuşuluyor.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma çalışmalarıyla gündeme gelen eski Başbakan Yardımcısı  ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, liderliğinde kurulacak partiye katılım için birçok AK Partili’nin istifa ettiği ve istifaların önümüzdeki günlerde artacağı iddia edildi.

GAZİANTEP TEŞKİLATINDA 100’DEN FAZLA İSTİFA

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteklediği eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide, daha önce AK Parti’de görev yapmış isimlerin de yer alacağı konuşuluyor. Kulislerde konuşulanlara göre AK Parti Gaziantep teşkilatında 100’e yakın ismin istifa ettiği öne sürüldü.

ANAP KÖKENLİLER BABACAN’IN YANINDA YER ALACAK

Babacan’la birlikte hareket etmek için AK Parti’de siyaset yapan Anavatan Partisi (ANAP) kökenli birçok ismin de istifa etmesi gündemde. AK Parti’de kendilerine yeterince değer verilmediğini ifade eden Anavatan kökenli AK Partililerin istifalarını verdiği ve yeni kurulacak partiye geçecekleri öne sürüldü. Bu isimler arasında Cuma Reyhan’ın da olduğu öğrenildi.

ESKİ MİLLETVEKİLLERİ DE İSTİFAYA HAZIRLANIYOR

AK Parti Gaziantep teşkilatında yaşanan Babacan istifaları sadece bununla sınırlı değil. Geçmiş dönemde Gaziantep Milletvekili olarak TBMM’ye giren birkaç ismin de istifa edeceği iddia ediliyor. 23. Dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili Özlem Müftüoğlu’nun ise istifa ettiği konuşuluyor.

GÜZELBEY BABACAN’IN YANINDA MI?

31 Mart seçimlerinin ardından yeğeni Erdem Güzelbey’e referans olarak Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcılığı olmasında etkin rol oynayan Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Asım Güzelbey’in de Babacan’la temas halinde olduğu iddia ediliyor. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yakınlığıyla bilinen Asım Güzelbey’in Babacan’ın kuracağı partiye destek verdiği konuşuluyor.

MEHMET HAZ İSTİFA MI EDECEK?

Kulislerde AK Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz’ın da istifa edeceği konuşuluyor. Yeni kurulacak partinin ikinci adamı gözüyle bakılan Mehmet Şimşek’e yakınlığıyla bilinen AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz’ın da istifasını vererek yeni partiye geçeceği iddia edildi.

15 Temmuz 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz