GURURUMUZSUNUZ

GTO ve GSO büyük finalde...

GURURUMUZSUNUZ

Gaziantep’in önde gelen odaları GTO ve GSO, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve Dünya Odalar Federasyonu (WCF) tarafından düzenlenen 2019 Dünya Odalar Yarışması’nda büyük bir başarıya imza attı. GTO’nun en sıradışı proje kategorisinde finale kaldığı yarışmada GSO da eğitim kategorisinde adını finale yazdırmayı başardı. Ülkemizden 4 odanın finale kaldığı yarışmada iki odanın Gaziantepli olması kent iş dünyasının göğsünü kabarttı.

Gaziantep Ticaret Odası(GTO) ve Gaziantep Sanayi Odası Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve Dünya Odalar Federasyonu (WCF) tarafından düzenlenen, tüm dünyadaki Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından hazırlanmış yeni ve orijinal fikirler sunan projeleri uluslararası platformda tanıyan tek küresel ödül programı olan Dünya Odalar Yarışması’na katıldı.

GTO VE GSO FİNALDE

GTO, “En Sıradışı Proje” kategorisinde adını finale yazdırarak dünyanın en iyi odalarından biri olduğunu bir kez daha da göstermiş oldu. Gaziantep’te yarışmaya katılıp finale kalmayı başaran bir diğer odası ise GSO oldu. GSO da eğitim kategorisinde finale adını yazdırdı.

GTO DÜNYANIN EN İYİ ODALARINDAN BİRİ

GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, finale kaldıklarını twitter hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurdu: “GTO, Dünyanın en iyi Odalarından biri olduğunu bir kez daha gösterdi. Dünya Odalar Federasyonu tarafından düzenlenen 11.Dünya Odalar Yarışması’nda “En Sıradışı Proje” kategorisinde finaldeyiz! Gücümüze güç katan üyelerimize ve @WorldChambers’a şükranlarımı sunuyorum.”

GSO EĞİTİM KATEGORİSİNDE FİNALDE

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GSO’nun daha önce de aynı yarışmada birincilik ödülü kazandığını anımsatarak, Gaziantep’e aynı gururu bir kez daha yaşatmak istediklerini söyledi. Dünya Odalar Yarışması’nda Marka Şehir Projesi ile 2005 yılında Güney Afrika’da birincilik ödülü alan Gaziantep Sanayi Odası, Dünya Odalar Federasyonu (ICC World Chambers Federation) tarafından düzenlenen 11. Dünya Odalar Yarışması’nda da eğitim kategorisinde finale kalma başarısı gösterdi.

FİNALE KALAN DÖRT ODADAN İKİSİ GAZİANTEP’TEN

Gaziantep’in geçmişten gelen donanım ve tecrübesine dikkati çeken GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “Gaziantep Sanayi Odamız bundan önce de Gaziantep ve ülkemize Dünya Odalar Yarışması’nda birincilik ödülü alarak büyük bir mutluluk yaşatmıştı. Bugün de Gaziantep Sanayi Odamız eğitim kategorisinde, Gaziantep Ticaret Odası ise en sıra dışı proje kategorisinde hazırlamış oldukları projelerle Türkiye’de finale kalan dört oda arasında yer aldılar. Ülkemizden finale kalan dört odadan ikisinin Gaziantepli olması şehrimizin birikimini, altyapısını, gücünü ve dinamizmini göstermesi açısından çok önemlidir. Burada finale kalan aslında Gaziantep olmuştur. Kazanan da Gaziantep olacaktır” diye konuştu.

GAZİANTEP’E BİRİNCİLİK ÖDÜLÜYLE DÖNMEK İSTİYORUZ

“Tüm ülkelerden meslek odalarının yarıştığı bu çok özel ve prestijli yarışmada birinciliğe bir adım kaldı” diyen Ünverdi, “Biz projemize çok inanıyoruz ve çok iyi hazırlandık. Her platformda belirttiğimiz gibi biz yaşamın her alanında eğitimin en temel unsur olduğunu düşünüyoruz ve son dönemde eğitim odaklı projeler geliştiriyoruz. Haziran ayında Brezilya’da düzenlenecek ödül töreninden de hazırlamış olduğumuz eğitim projemizle inşallah Gaziantep’e birincilik ödülüyle dönmek istiyoruz. Gaziantep Sanayi Odası şehrimizin ekonomik, sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkılarıyla öncülük etmiş bir kurum olarak öne çıkıyor. Bunun da ulusal ve uluslararası her platformda sonuçlarını alıyoruz. Bize destek olan tüm sanayicilerimize, iş dünyamıza, şehrimize ve insanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.     

Yarışmanın finali 12-14 Haziran’da Brezilya’da gerçekleştirilecek.

5 Mayıs 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz