GSO-MEM'de İstihdam Garantili Dış Ticaret Eğitimi

GSO-MEM'de İstihdam Garantili Dış Ticaret Eğitimi

Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde (GSO-MEM), firmaların dış ticaret uzmanı ihtiyacını karşılamak amacıyla, çalışanlarına veya yeni işe alacakları adaylara dış ticaret eğitimi ve firmalar bünyesinde yapılacak olan dış ticaret istihbaratı uygulamalarını içeren "İhracat Akademisi" projesi başlatıldı.

Proje aracılığıyla yapılacak eğitimlerin, 2 ay teorik 1 ay uygulamalı olmak üzere toplam 3 ay olacağını belirten GSO-MEM Yönetim Kurulu Başkanı ve GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, eğitime katılacak kişilerin yarım gün eleman talep eden firmalarda çalışacağını, yarım gün ise GSO-MEM’de eğitim göreceğini söyledi.

Ünverdi, "Firma eğitim alacak dış ticaret elemanını, kendi çalışanını veya yeni bulacağı elemanı gönderebileceği gibi GSO-MEM’den yeni personel de talep edebilecek." dedi.

Proje için Gaziantep Üniversitesi’nden 2 aylık teorik eğitim için toplam 9 kişilik konularında uzman akademisyenin kadro ile çalışılacağını kaydeden Ünverdi, "Son bir aylık uygulama eğitimi için yine dış ticaret konusunda uzman kuruluş olan NOVO Danışmanlık işbirliğiyle firmalar yerinde ziyaret edilerek ticaret istihbaratı (yeni müşteri bulma) uygulamaları sağlanacak." diye konuştu.

Ünverdi, 3 aylık eğitim ücretinin yüzde 75’nin GSO-MEM tarafından karşılanacağını belirterek şunları kaydetti:

"Firmada işe başlayan kursiyerin maaş ve SSK priminin yüzde 50’si de 6 ay boyunca yine GSO-MEM tarafından karşılanacak. Gaziantep sanayisinin büyük bir açığı olan dış ticaret elemanı ihtiyacının karşılanmasına yönelik taleplerin çoğalmasından dolayı böyle bir eğitime karar verildi. Hem sanayicilerimiz için hem de iş arayan üniversite mezunu gençlerimiz için büyük bir fırsat olan bu eğitime katılımlarını bekliyoruz."

Ünverdi, nisan ayı sonu gibi başlatılmasının planlandığı eğitimle ilgili daha detaylı bilgiye, gsomem.com.tr web sitesinden ve www.disticaret.gsomem.com.tr adresinden ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.

13 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz