Google'ın Logosunda Hatalar mı Var?

Bazı dikkatli kullanıcılar, Google'ın bir süre önce yenilediği logosunda bazı hatalar olduğunu söylerken, şirket de bu iddialara sessiz kalmadı.

Google'ın Logosunda Hatalar mı Var?

Google dünyanın en büyük şirketlerinden birisi. O sebeple attığı her adım, küçük ya da büyük fark etmeksizin, insanlar trarafından dikkatle takip ediliyor. Bazı kullanıcılar, geçtiğimiz senelerde logosunu değiştiren  Google'ın yeni logo tasarlanırken özensiz davrandığını iddia ediyor. Bu kadar büyük bir şirketin, hayatımızın neredeyse her anında karşımıza çıkan logosunda bariz geometrik hatalar olması bilinçli bir tercih mi yoksa bir dikkatsizliğin sonucu mu? Önce iddialara sonra da  Google'ın cevabına bakalım.

Kırmızı taraf harfin yatay çizgisine simetrik değil.

 

GOOGLE "BİLEREK YAPTIK" DİYOR

Şirket konuyla ilgili, " Google logosu her zaman basit, samimi ve cana yakın bir stile sahip. Geometrik formların matematik saflığı ile ders kitaplarındaki çocuksu basitliği birleştirerek bu nitelikleri korumak istedik. Son logomuz çeşitli büyüklük ve yüksekliklerle test edildi ve tüm yeni dijital bağlamlarda maksimum okunaklılık sağlandı. Bu logo, özel bir sans-şerif yazı biçiminde hazırlandı ve bu çok renklilik de eğlencenin devam etmesini sağladı. Logomuz,  Google'ın daima alışılmadık kalmaya çalıştığını hatırlatıyor." açıklamasında bulundu.

 

3 Kasım 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz