Gönüllü Kuruluşlardan Kilis’e Çıkartma

Memur-Sen Gaziantep Şubesi ve Gönüllü Kuruluşlar Platformu yönetici ve üyeleri 11 Şubat Pazar Günü Gaziantep Hacı Firdevs Arslan Camisinde öğle namazında buluşarak bir araya geldi.

Gönüllü Kuruluşlardan Kilis’e Çıkartma

Namaz sonrası yaklaşık 500 araçla Kilis’e doğru yola çıkan konvoy, araçlarını Türk bayraklarıyla süsledi. Yol güzergâhında halkın da teveccüh gösterdiği konvoy, Kilis Öncüpınar Sınır kapısına kadar ilerledi. Öncüpınar sınır kapısında araçlarından inerek toplanan Memur-Sen ve Gönüllü Kuruluşlar Platformu üyeleri Mehmetçik lehine, ABD, İsrail ve terör destekçisi bazı batılı ülkeler aleyhine sloganlar atarak birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Kilis’in ve Mehmetçiğin yanında olduklarını ifade ettiler. Daha sonra Kilis Kayabaş Camisine hareket eden konvoy burada ikindi namazını hep birlikte kılarak namaz sonrası askerlerimiz için dua etti. Fetih suresi okundu. Çıkışta Gönüllü Kuruluşlar Platformu adına basın açıklaması yapan Memur-Sen İl Başkanı Ahmet GÖK şunları söyledi; “Ordumuzun ve Kilisli kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu haykırmak amacıyla geldik. Burada Mehmetçiğimiz ve Özgür Suriye Ordusu’nun birlikte yürüttüğü bu Operasyonda Ordumuzun muzaffer olması için Fetih Sureleri okuduk ve dua ettik. Rabbim Vatan, millet uğruna, Din ve Devlet uğruna cehd eden kahraman ordumuzu daim muzaffer kılsın inşallah.

Bizim Ecdadımız dünya sahnesinden çekildiği günden beri dünyaya hakim olan ve yöneten Batı, Dünyayı zulüm, kan ve göz yaşına boğdu ve acımasızca sömürmeye devam ediyor. Bugün Türkiye’miz sadece İslam aleminin değil tüm dünya mazlumlarının sömürü ve zulümden kurtulması için çalışan bir umut kapısı olmuş durumdadır. Geçmişte olduğu gibi yarın da dünyada Hakkı ve adaleti yeniden tesis edecek olan millet yine bu millet olacak inşallah.”

13 Şubat 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz