GKV Anaokulu öğrencileri kütüphaneye çıkarma yaptı

54. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında okul öncesi eğitim alan anaokulu öğrencileri GKV Özel Okulları Kütüphanesine adeta çıkarma yaparak kitap dünyasını keşfetmeye çalıştı.

GKV Anaokulu öğrencileri kütüphaneye çıkarma yaptı

Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda başlaması gerektiğini ifade eden Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut öğrencilerde bu alışkanlığın kazandırılması yönündeki çalışmaların etkin olarak sürdüğünü ifade etti.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında okul öncesi eğitim alan minik öğrenciler kütüphane haftası etkinlikleri kapsamında düzenledikleri etkinliklere kütüphane ziyaretiyle devam etti. Minik öğrenciler bölgenin en büyük okul kütüphanesine sahip olan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Kütüphanesini ziyaret ederek kütüphane müdiresi Duygu Duygulu Dardağan’tan çeşitli bilgiler aldılar. Okuma alışkanlığı ve kitap sevgisinin erken yaşta kazandırılmasının önemine değinen Dardağan; "Hiçbir kitaplık kütüphaneler kadar zengin değildir. Bu amaç ile kütüphane ziyaretinde GKV'li miniklerimizin kitapları inceleyip kütüphane kuralları hakkında bilgi sahibi olmaları büyük önem taşıyor. Anaokulu seviyesinde bu tür ziyaretler ayrıca onları ilkokul döneminde kütüphaneye hazırlıyor." Dedi. Kütüphanede incelemeler yaparak yaş guruplarına uygun kitapları okuyan öğrenciler yeni etkinlikler gerçekleştirmek üzere öğretmenleriyle birlikte okullarına döndüler.

27 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz