Gereğini yapacağız!

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, 2019 yılının mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için teşkilatları seçime hazırlamak adına çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Gereğini yapacağız!

 Çelik, “Genel merkezimizin bize verecekleri talimatları harfiyen yerine getirmek için arka planda hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Bütün talimatları eksiksiz bir şekilde yerine getireceğiz” dedi.

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, yönetim kurluyla il binasında basın toplantısı düzenledi. Birçok konuda kent gündemine yönelik açıklamalarda bulunan Çelik, toplantıdan önce Oğuzeli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlere ve Karkamış ilçesinde Fırat Nehri'nde boğularak hayatlarını kaybeden Özpolat kardeşlere rahmet diledi.

ÜZERİMİZE NE DÜŞERSE GEREĞİNİ YAPMAK İSTERİZ

Dolardaki artıştan dolayı kağıda gelen zammın basın camiasını olumsuz etkilediğini dile getiren Çelik, ekonomik tedbirler noktasında basın yayın kuruluşlarının göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi. Çelik, "Basını yayın kuruluşlarının üretim girdileri olan kağıt mürekkep kalıp girdilerindeki maliyet artışları zaten çok zor şartlar altında çalışan basın mensuplarımızı ve yayın kuruluşlarını oldukça doğrulamaktadır. Renk çalışmalarını siyah beyaza dönmek zorunda kalan sayfa sayısını azaltmak zorunda kalan kurumlarımızın olduğu dikkat çekmektedir. Ekonomik tedbirler noktasında basın yayın sektörünün de mutlaka göz ardı edilmemesi gerektiğini de düşünmemekteyiz. Bu konuda ne üzerimize ne düşerse gereğini yapmak isteriz. Her daim sesimiz olan ve şehrimizin hizmetinde olan basın kuruluşlarına bizlerde bu zor günlerinde destek olmak isteriz" diye konuştu

SORUNLAR CİDDİ ŞEKİLDE AZALACAK

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Çelik, uçak biletlerindeki pahalılık ile ilgili soruya şu cevabı verdi: “Gaziantep yoğun ticaret ve sanayi erbaplarının bulunduğu bir şehir. Sürekli yurtiçinden yurtdışından Gaziantep'e gidişler ve gelişler söz konusu. Gaziantep'ten Ankara'ya İstanbul'a büyükşehirlere olan uçak seferlerinin azlığı ve bunlarla ilgili pahalılığı çok ciddi sorun oluşturmaktadır. Bu konularla ilgili yetkili arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor. En az iki tane ticari kuruluş Gaziantep’e ek seferlerle ilgili ciddi anlamda yol almıştır. Bunların en kısa sürede başlamasını bekliyoruz. Bunlar başlayınca bu sorunların ciddi şekilde azalacağını düşünüyoruz.”

TALİMATLARI EKSİKSİZ YERİNE GETİRECEĞİZ

2019 yılının mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlere de değinen Başkan Çelik, şunları aktardı:  “Genel başkanımız, bu konuda Cumhur İttifakı’nda olduğu gibi milli beka ekseni üzerinden hareket eden bir açıklama yaptı. Açıklamasına karşılık AK Parti’nin yetkili kurullarından da cevap geldi. Biz Gaziantep adına teşkilatlarımızı seçime hazırlamak adına üzerimize düşen çalışmalarımızı yapıyoruz. Genel merkezimizin bu görüşmeleri neticelendirmesi ve bize verecekleri talimatları sonrasında biz bile gelen emirleri harfiyen yerine getirmek için arka planda hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Bize gelecek bütün talimatları eksiksiz bir şekilde yerine getireceğiz.”

EKMEĞİMİZİ PAYLAŞARAK BUGÜNLERİ ATLATMAMIZ GEREKİYOR

“Türkiye’ye yönelik bir ekonomik saldırı var” diyen Çelik, şunları söyledi: Yaşadığımız bütün ekonomik krizlerde özellikle dar gelirli vatandaşımız öncelikle gıdadan tasarruf yapıyor. Bu da yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Biz buralarda tasarruf yapılabilecek diğer noktalarda daha hassas davranmaları gerektiğini düşünüyoruz. Dar gelirli vatandaşlarımızı kardeşlik ruhu içerisinde rencide etmeden incitmeden ekmeğimizi bile paylaşarak bugünleri atlatmamız gerekiyor.”

TASARRUFLAR YAPILMASI GEREKİYOR

Ekonomik saldırı sonrasında alınan ekonomik tedbirlere değinen Çelik, “Bütün mecralarda olduğu gibi yetkili bütün kuruluşların ellerindeki bütün imkanları daha tasarruflu daha dikkatli kullanması gerekiyor. Çünkü harcanan ve bahsi geçen paralar hepimizin cebinden çıkıyor. Daha insaflı, daha ölçülü çalışmalar ve tasarruflar yapılması gerekiyor. Büyükşehir Belediyemizin de diğer kuruluşlarımızın da önümüzdeki günlerde daha derin ekonomik çalışmalar yapacağını düşünüyoruz. Bazı kuruluşlarda makam arabalarının sayılarının azaltılması, daha ekonomik makam arabalarının tercih edilmesi gibi tedbirler alınıyor. Bunun Türkiye genelinde bütün kurumlara yayılmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın da şahsi bütçesini bu ekonomik saldırılara uygun hale getirmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

EKMEĞE ZAM

Çelik, Gaziantep’te ekmeğe yapılan zam ile ilgili ise şöyle konuştu: “Ekmeğe Gaziantep’te uzun süredir zam yapılmıyordu. Fırıncılar günlük yaşantısını devam ettirmek ve işletmesini yürütebilmek adına zammın olumlu olduğunu düşünüyorlar. Dar gelirli vatandaşlarımızın burada daha ekonomik yöntemlere başvurması gerekiyor. Bu sorunların çözülmesiyle ilgili politik çalışmaların hızlanması gerektiğini yetkililere iletiyoruz.”

6 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz