Gençlik merkezleri rol model oluyor

Dünyayı etkisi altına alan Türkiye'de de her geçen gün vaka sayısı artan koronavirüse karşı Gaziantep Gençlik Merkezleri farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Gençlik merkezleri rol model oluyor

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezleri evde kalan vatandaşlar için yaptıklarını farkındalıklarla Türkiye’ye rol model oluyor. Sosyal mecralardan paylaştıkları evde yapılabilecek faaliyetler herkesin ilgi odağı oldu.

İL MÜDÜRÜ ÖZBAY’A ŞİİR OKUTARAK BAŞLADILAR
Gaziantep Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllüleri, ‘Evde Kal Evde Söyle’ adlı sosyal medya etkinliğine ilk olarak Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay’a Arif Nihat Asya’nın Dua şiirini okutarak başladılar. Ardından ise birçok gönüllü genç farklı şiirlerle etkinliğe destek oldu.

3 BOYUTLU YAZICI İLE KORUMA SİPERİ ÜRETTİLER
Gazikent Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllüleri ise gece gündüz çalışan sağlıkçıları unutmadı. Sağlıkçılar için 3 Boyutlu yazıcı teknolojisini kullanarak koruma siperi ürettiler. Ürettikleri koruma siperlerini ise sahiplerine ulaştırdı.

BAKANLIK DESTEK PAYLAŞIMI YAPTI
Gaziantep Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllüleri, Orta Asya’da bulunan Türkler tarafından oynanan Mangala oyunuyla ilgili hazırladıkları ve sosyal mecralardan paylaştıkları video Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından takdir toplayarak paylaşıldı. Videoda ise evde kalan vatandaşlara kendi mangalalarını nasıl yapacakları ve mangalanın nasıl oynanacağını anlatıldı.

VEFA SOSYAL DESTEK TİMİ KURDULAR
Öte yandan ülkemiz genelinde evde kalan yaşlılarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi ile ilgili başlatılan seferberliğe de destek olmak amacıyla ‘Vefa Sosyal Destek Timi’ oluşturdular. Oluşturdukları bu tim ile yaşlılarımızın ihtiyaçlarını gidererek onlara destek oluyorlar.

‘TEMAS YOK’ BESTESİ YAPTILAR
Son olarak ise Gençlik Merkezlerine bağlı gönüllü gençler kendi besteledikleri ve söyledikleri ‘Temas Yok’ adlı rap şarkısını paylaşarak herkesi kendilerine hayran bıraktı. Tüm farkındalıkları ise sosyal hesaplarında paylaşarak çok sayıda kişiye ulaşmayı başardılar.

26 Mart 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz